''Звідки я міг знати, що це поліція, а не якісь терористи? Якби в мене була зброя, я міг би відкрити вогонь'' - Вісті Черкащини

”Звідки я міг знати, що це поліція, а не якісь терористи? Якби в мене була зброя, я міг би відкрити вогонь”

5 грудня співробітниками поліції було проведено обшук у помешканні фермера Миколи Онуфрієнка, що проживає в селі Залізнячка на вулиці Героїв Крут. Висунуто підозру його 25-річному сину Романові у скоєнні крадіжки акумулятора “Форсе” та 300 літрів дизельного пального, які належать одному із катеринопільчан. Унаслідок обшуку було вилучено 4 каністри солярки (80 літрів), Романа забрали у катеринопільський відділок.

“Я шокований, ─ розповідає Микола Онуфрієнко. ─ Десь о восьмій ранку до мене в хату вдерлася поліція. Чоловік десять. Двері були відімкнуті. Показали посвідчення й розпочали обшук. Ми ще толком навіть не проснулися. Обшукали кілька кімнат, а потім взялися за надвірні споруди. Всі до єдиного були в цивільному. При них не було ні голови сільради, ні місцевого депутата, жодних знайомих мені облич. Навіть понятих вони привели з собою. Хіба сусідів не можна було гукнути? Хвіртка й ворота були закриті. Відкрити їх можна було тільки зсередини. Виходить, поліцейські перелізли через забор, відкрили хвіртку, зайшли у двір і почали тарабанити у двері та вікна. Звідки я міг знати, що це поліція, а не якісь терористи? Якби в мене була зброя, я міг би відкрити вогонь”.

Фермер дивується, що поліція шукала солярку в хаті. З його слів, син ще влітку підвозив циган. Ті не мали при собі грошей, тому розрахувалися за дорогу акумулятором, якого Роман збув у одному з магазинів. Це зафіксувала відеокамера, що була у торговельному приміщенні. Акумулятор виявився краденим, тож поліція пред’явила Романові підозру. Разом із акумулятором у потерпілої сторони зникло 300 літрів солярки. Власне, її й шукали слідчі органи.

“Вони знайшли в мене 80 літрів дизельного пального (загальною сумою) на 1600 гривень і все забрали з собою, ─ каже Онуфрієнко. ─ Не розумію, на яких підставах. Це моє пальне, придбане про запас для машини та трактора. На руки видали акт вилучення і “Ухвалу про надання дозволу на обшук”. Романа забрали у відділок, там допитували. Казав, що не били, але стукали битою по столу, здійснюючи тим самим моральний тиск. Адвоката не запросили”.

Керівник прес-служби поліції у Черкаській області Дмитро Грищенко так прокоментував цю подію: “Відкрито кримінальне провадження за статтею 185 Кримінального Кодексу України. Поліцейські діяли згідно з посадовими інструкціями. Кого брати з собою на обшук і в якій кількості, визначає слідчий. Понятими не обов’язково мусять бути сусіди. Присутність сільського голови чи місцевого депутата при обшуку не є обов’язковою. У хату ніхто не ломився, а стукали у вікна та двері. Поліцейські пред’явили посвідчення та постанову на обшук”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

08.12.2016 10:09
Переглядів: 1336
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.