”Зустрічає завжди обзиваннями, матюками та приниженням людської гідності”

8 червня “Новий Дзвін” (сайт “Віче”) запросили жителі села Ярошівка Катеринопільського району допомогти владнати конфлікт з орендарем Юрієм Борисовичем Андрущенком, директором ПСП “Хлібороб”. Селян не задовольняє процентна ставка, яку виплачує їм орендар за паї, а також його ставлення до них. Для початку група з 50 осіб написала заяву з проханням підвищити їм орендну ставку з 3 до 8 відсотків. Однак, попри приймальний день, Андрущенка не було на роботі, а його підлеглі відмовилися цю заяву реєструвати, аргументуючи, що документи їм потрібно надсилали тільки поштою.

Селяни розповіли, як до них ставиться орендар.

Микола Миколайович Сокуренко, 64 роки, пенсіонер:

“Я колись приходив до Юрія Борисовича в справах, поговорити, так він так розлютився, що випхав мене з контори у груди”.

Зоя Афанасіївна Вербовська, 77 років, пенсіонерка:

“Як він мене тільки не обзивав: то сукою, то собакою. Показав мені якось собаку й каже: “Ти од тої собаки нічим не одрізняєшся…”

Віктор Глібович Школьний, інвалід війни ІІ групи, учасник АТО (на фото):

“У мене мати вже 3 роки як померла, я успадкував її пай по заповіту, як новий власник хочу перейти до іншого орендаря, так Андрущенко не дає мені можливості це зробити, каже, що мати підписала договір на 10 років”.

Дерев’янко Наталя Іванівна, пенсіонерка, 61 рік:

“На паї дає нам фуражне зерно, яким тільки скотину можна годувати, а на борошно воно не годиться, ще сорго дає. Для чого воно нам? Ним тільки папуг годувати! Гречку дає нездерту. А де нам її оббивать? Зібрав по 120 гривень на технічну документацію. У мене навіть квитанція збереглася. А документації, як не було, так і нема. Щоб узяти в нього довідку на субсидію, треба заплатити 5 гривень. Квитанцій не дає. Зустрічає завжди обзиванням, матюками та приниженням людської гідності. У нас договір підписаний у 2008 році, а зареєстрований у 2011. Ми не знаємо, коли закінчується 10-річний термін. Зверталися до нього за поясненнями, але він тільки руками розводить, каже: “Читайте договір”. Ми взагалі не хочемо більше з ним мати справу, хочемо, щоб він повернув нам землю у власне користування. Ми вже й так до нього підходили, й носили в січні документи, їх навіть одна з його співробітниць прийняла й зареєструвала (вона вже уволилась), але результат один ─ відмова”.

Олег Дмитрович Біляк, сільський староста, 39 років:

“Люди постійно скаржаться, що Андрущенко їм грубіянить. Особисто мені він не хамив. Щодо проблем з договорами, то це двостороння угода, я в це не вмішуюсь”.

Любов Герасимівна Сидоренко, в.о. начальника Катеринопільського відділу держгеокадастру, 56 років (телефоном):

“Зараз багатьох людей хвилює, з якого моменту треба вести відлік орендної дії договору: з моменту підписання його чи реєстрації. Раніше це питання тлумачилось неоднозначно. Але вийшов новий закон, де вказано, що договір діє з моменту його підписання. Тобто, якщо ви підписали договір у 2008 році, зареєстрували у 2011, то термін дії закінчиться у 2018. “

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

09.06.2016 08:52
Переглядів: 6398
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.