''Заслужений будівельник України'' залишив по собі чималий слід і теплі спогади - Вісті Черкащини

''Заслужений будівельник України'' залишив по собі чималий слід і теплі спогади

Шість років тому відійшов у вічність відомий будівничий Катеринопільщини керівник “Міжрегіональної будівельної компанії” (раніше – “Агрошляхбуд”) Євгеній Гриценко.

− Ось думала буду біля сина життя доживати, переїхали з чоловіком сюди 9 років тому з селища Іванкова, що на Київщині, − розповідає згорьована мати Валентина Федорівна,− але так сталося, що й сина, і чоловіка вже немає. Добре хоч невісточка з внуком та правнуком тепер живуть неподалік. Поруч Жені ми й три роки не прожили. Купив нам хату навпроти своєї. Тільки живи та радій. Не судилося, помер раптово від крововиливу в мозок. Думала, я цього не переживу.

Спогади про сина навівають у матері сльози:

− Він буквально згорів на будівництві, не беріг себе, постійно в дорозі, в роботі. Були такі часи, що підприємства один за одним банкрутували, масово звільняли працівників, а він тримався за свій колектив до останнього. Він дуже цінував своїх працівників. Хотів, щоб у всіх був заробіток. Нікого не міг звільнити.

Кожна людина по собі залишає на землі якийсь слід. Хтось добрий, хтось поганий. Євгеній Гриценко залишив по собі красиві споруди, реконструйовані будівлі, автошляхи, майдани не тільки в Черкаській області, а й у Чернівецькій, Львівській, Тернопільській. Саме його компанія колись ремонтувала площу біля монументу Слави у Катеринополі, реставрувала музей-садибу В’ячеслава Чорновола у Вільхівці, брала активну участь у реконструкції та будівництві об’єктів історико-культурного комплексу “Батьківщина Тараса Шевченка”, спорудила музей археологічних культур у селі Піківець (під Уманню), учбово-виробничий комплекс, школу, відділ зв’язку у селі Шевченковому тощо.

За високий професіоналізм та внесок у будівельну справу Євгеній Гриценко був нагороджений орденом “Золотий хрест честі і звитяги”, йому присвоєно звання “Лицар Вітчизни”, “Кращий керівник України”, “Заслужений будівельник України”.

Катеринопільчани запам’ятали його як дуже чуйну, добру, співчутливу людину, мецената, який допомагав усім, хто до нього звертався – і словом, і ділом.

− Про цього чоловіка ніхто і слова поганого не скаже. Прекрасна людина. Його завжди всі хвалили і знайомі, й сусіди, й співробітники, − каже пенсіонерка Надія Цвященко.

Євгеній Гриценко мріяв стати будівельником зі шкільних років, піти стопами батька. Після закінчення Київського автодорожнього інституту 30 років віддав будівництву. Очевидно він був щасливою людиною, бо займався улюбленою справою, працював за покликанням. Виростив сина та встиг ще 5 років порадіти внукові. Пішов із життя передчасно, але залишив по собі добрий слід. Світла пам’ять!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

06.07.2018 12:11
Переглядів: 1962
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.