Як святкували День молоді в районі (Мокра Калигірка, Суха Калигірка, Пальчик)

У Мокрій Калигірці День молоді співпав із Днем селища. 25 червня тут святкували 316 років від першої письмової згадки про поселення. (Як свідчить “Вікіпедія” , вперше селище згадується в історичних джерелах на початку ХVIII сторіччя, тоді як належала панам Любомирським.)

Урочистості відбувались у місцевому парку. Завчасно там зробили накриття, поставили лавочки, впорядкували алею. Свято тривало з 11 ранку (урочистості) до 11 вечора (салют), але молодь танцювала та розважалася до першої ночі.

В організації та проведенні ювілею селища взяли участь 7 округів Мокрокалигірської громади та 7 організацій: школа, садочок “Ромашка”, професійно-аграрний ліцей, психоневрологічний диспансер, амбулаторія, товариство “Сиророб” та товариство “Кочубій”.

З концертом та привітаннями виступили представники Білозірської та Єрківської громад, гості з Катеринополя, Потоків. Активну участь у святкуванні взяли також ярошівський колектив “Чебреці”, мокрокалигірський “Надвечір’я”. За підтримки підприємств та підприємців нагородили старожилів селища, новонароджених та матерів-героїнь. Дорослим подарували рушники, а малечі ─ іграшки. Провели розіграш лотереї ─ понад 200 призів. Суперпризом була мультиварка, яку виграла Овчар Олена. Товариства “Сиророб” та Товариство імені Гетьмана подарували амбулаторії сухо-жарову шафу для стерилізації інструментів, а ВО “Черкащани” ─ сумку з медикаментами для невідкладної допомоги.

“Родзинкою свята був виступ групи “Made in Ukraine” з Києва, що співали старі пісні на новий лад. Усіх людей частували. Кожен округ варив кашу. Дуже смачною була випічка. Найоригінальнішим блюдом були окорочки у вигляді дівчат, що засмагають на морі. Жінки із Любистку запекли порося.

“Було дуже цікаво і по-родинному затишно. Свято неабияк згуртувало людей, їм так сподобалося, що не хотіли розходитися. Дуже вдячна своїм помічникам ─ подружжю Говрасів, що опікуються культурою в селищі, а також усім виконавцям, учасникам, спонсорам і просто небайдужим людям, що допомагали в організації свята”, ─ поділилася враженнями голова ради громади Вікторія Пипа.

25-26 червня у Мокрій та Сухій Калигірках пройшли футбольні матчі районних команд. Фаворитом змагань стала команда з Мокрої Калигірки, яка 25 червня на День селища, виграла в Ярошівки з рахунком 6:2, а 26 червня, вже у Сухій Калигірці, зіграла в нічию з Сухою (5:5) та виграла у футбольної команди Ярошівки (6:0). У грі Ярошівка ─ Суха Калигірка виграла Ярошівка з рахунком 4:2. “У рівній боротьбі не пощастило Ярошівці, а Мокра використала усі свої моменти”, ─ прокоментував ситуацію організатор змагань, президент футбольного кубу “Ярошівка” Олег Біляк.

У Пальчику на День молоді відбулися змагання з міні-футболу та з волейболу. У боротьбі взяли участь спортсмени з Пальчика, Гуляйполя, Бродецького, Петраківки, Вербівця.

У турнірі з міні-футболу виграла команда з Пальчика, друге місце дісталось Вербівцю, а третє ─ Бродецькому. Змагання з волейболу виборола Петраківка, Пальчик посів друге місце, а Вербівець ─ третє.

“В принципі у нас переможених не було. Усі отримали невеличку грошову нагороду, призери ще й м’ячі, а також, на додачу,─ гарний настрій. Було дуже весело. В тіні стояла бочка з водою, де спортсмени могли охолодитися. Було також безкоштовне частування ─ два казани каші, казан юшки, салат і два ящики морозива. Людям захід сподобався. “Черкащани” подарували нашій команді ще й футбольну форму. Я й сам брав активну участь у змаганнях: футбол судив, а у волейбол грав. Такі свята необхідні людям. Уже готуємося до Івана Купайла”,─ розповів сільський голова Микола Бобров.

26 червня у Сухій Калигірці відкривали спортивно-ігровий майданчик. Побудували його за кошти Олега Миколайовича Бабченка (Товариство імені Гетьмана). На честь свята у селі організували футбольний турнір. Велику роль в організації заходів відіграла сільський староста Діна Присяжнюк та депутат Володимир Химич. Команді Сухої Калигірки ВО”Черкащани” подарували спортивну форму.

“До нас приїжджав колектив із Ярошівки з святковими вітаннями, Олег Біляк (ярошівський староста) привіз свій духовий оркестр. Я йому так вдячна за допомогу! Він прекрасна людина! Ми пригощали людей запашною пшоняною кашею, пакистанським пловом з баклажанами (які дуже важко знайти о цій порі). Дуже гарно співала нам Софійка Галоша (їй десь рочків 8). Увечері був святковий салют, але люди ще й після салюту не хотіли йти додому”,─ каже сільський староста Діна Присяжнюк.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

фото Олег БОНДАРЕНКО

29.06.2016 11:21
Переглядів: 4578
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.