Як на Катеринопільщині дотримуються карантину

Фото тематичне

Осінь не всіх катеринопільчан повернула до реальності. Остання поїздка селищем показує, що маски носять одиниці, в магазинах — здебільшого вони на підборіддях, і штрафи людей не лякають. Вони безсмертні.

Маркети в містечку переважно маленькі й переважно переповнені. З почутої розмови між охоронцями: «От люди протестують проти карантину вихідного дня, а бачив би ти, що тут на вихідних робилось. Плавом пливли в крамницю. Ходили, як по музею, дивились, щось мацали. А от скупилось кілька осіб. Більшість походили, й пішли».

«Останнім часом починаєш звертати увагу на такі речі, які раніше ніколи не помічав, — розповідає місцева мешканка Вікторія. — 70% продавців слинять пальці й дмуть у пакунки, перш ніж насипати туди замовлений товар. І добре, коли це крупа, яка піддаватиметься термічній обробці. Але ж буває і печиво, й цукерки, горішки…»

Страшенно обурила катеринопільців швидка, що з недавніх пір умикає сирену. Буцімто їх залякують. А те, що через безвідповідальність людей масово хворіють медики, мало кого турбує. Адже їх багато, і вони всім зобов’язані. «А що? Вони зобов’язані нас лікувати, вони ж давали клятву Гіппократа. Люди ж невинні, що вони хворіють!» — зауважує знайома, що недавно гучно відсвяткувала День народження на 50 осіб, а тепер має позитивний тест на ковід.

Ще більше обурило катеринопільців посилення штрафів за неправильне носіння масок. Дісталось на горіхи і Президенту, й Верховній Раді, й поліції. Одні «вороги» навколо. Втім, реальність говорить наступне: вороги не навколо, а поміж нас. «Не потрібно далеко йти — чоловік буквально сьогодні заходив до аптеки, у якого маска під носом. А він — позитивний. А потім бабуся зайшла без маски, а потім іще один чоловік. Ось для чого цей закон», — зауважує одна з місцевих аптекарок.

«Дивує наскільки окремі люди черстві й егоїстичні. Більшість думає лише про себе. Наприклад, прийшов до нас недавно непроханий гість, — розповідає 40-річна Ірина. — А в нас дома ще й батьки старенькі. Я до хати не впускаю, говорю з ним на відстані, а він на чай рветься. Щоб якось зупинити, сказала, що нездорова, буцімто не хочу його інфікувати. У відповідь почула, що він не боїться, бо в нього щойно вся сім’я перехворіла, а його не взяло. Тож думає, що й далі не братиме, але сам визнає, що може розповсюджувати вірус».

У нас різний темперамент, підхід до життя, імунітет, врешті-решт, але всі ми живемо в суспільстві. Тож мусимо дотримуватись загальних правил. Поважати не лише своє життя, а й життя та здоров’я оточуючих.

До слова, за інформацією, взятою з офіційного сайту Катеринопільської райдержадміністрації, з 1 по 18 листопада на Катеринопільщині зареєстровано 183 нові випадки захворювання на ковід-19.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

23.11.2020 09:00
Переглядів: 1643
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.