Як на Катеринопільщині боролись із наслідками негоди?

Станом на 24-те липня на Катеринопільщині ще не скрізь було відновлено електропостачання. (Буревій пронісся 20-го).

Люди, оговтуючись, викладають у соцмережах фото з велетенськими деревами, вирваними з корінням, розбитими парканами, дахами.

«Дуже страшно. Таке лихо зачепило кожен двір в селі Ямпіль. Навіть електроопори поламало… Переламало величезну акацію, що росла через дорогу і кинуло на сарай… Порвало лінію електромережі», – пишуть у «Фейсбук».

Бідкаються і в Катеринопільській селищній раді: «Внаслідок ускладнення погодних умов, що супроводжувалися сильними поривами вітру та зливами, повалено понад 100 дерев, заблоковано деревами та гіллям проїзди автомобільними дорогами, пошкоджені покрівлі та фронтони житлових будинків, господарських споруд, адміністративних приміщень, будинків культури, повалені стовпи та обірвані лінії електропередач, знеструмлені всі населені пункти громади».

За період без світла в багатьох помешканнях повністю розмерзлися морозильні камери. А для сучасного селянина це неабияке лихо, адже більшість нині зберігають м’ясо, рибу та овочі на зиму саме в них.

– Хто нам компенсує втрати? Що робити крамницям, у яких зіпсувались продукти? Хто понесе за це відповідальність? – нарікали наші підписники, телефонуючи до редакції.

– Чому керівництво місцевого РЕМу не попросило допомоги в обленерго? Адже саме так чинять інші у разі потреби. Чому до нас не приїхали на допомогу сусіди? – ремствували старости сіл.

Ми поцікавились у керівника Катеринопільської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Валерія Ткаченка, що відповісти людям на ці запитання.

– Електроенергію споживачі отримують відповідно до підписаних з нами угод, – пояснює посадовець. – За звичайних умов ми повинні відновити електропостачання впродовж 24 годин, коли форс-мажор – час необмежено. Обленерго нам допомагає матеріалами (опори, дроти). Що ж до трудових ресурсів, то в наших сусідів (Звенигородці, Тальному і т. д. ) те саме робиться. Кожен у себе ремонтує. Ми ж, насамперед, відновлюємо роботу високовольтних ліній, а потім ті об’єкти, де найбільше споживачів залишилось без світла. Потім візьмемось за поодинокі поломки. Щодня на Катеринопільщині працює 5 бригад. Хлопці за ці дні уже з ніг падають. Це тяжко фізично. Усім одночасно відновити електропостачання неможливо. Люди б мали це розуміти.

Ми запитали також у наших журналістів, чи завдав значного лиха буревій 20 липня в їхніх регіонах.

– У Ватутіному трохи менше, а в Звенигородці було багато проблем з електропостачанням. Тож місцевим енергетикам роботи вистачало. Їздили з одного об’єкту на інший, – повідомив Сергій Радченко.

– На Тальнівщині теж ламало гілля, дерева виривало з корінням, було чимало поривів енергомережі, – розповіла Ольга Осіяненко.

– На Лисянщині пройшов лиш тихий дощ. Тож лисянських співробітників РЕМу «мобілізували» на Городище. Там, кажуть, щось страшне було, – поінформував Олександр Щербатюк.

У Катеринопільській громаді, зважаючи на обсяг робіт, закликають «набратись терпіння та віднестися до ситуації, що склалася, із розумінням».

У ліквідації наслідків стихії на Катеринопільщині, окрім енергетиків, взяли участь старости сіл, місцеві жителі, підприємці, рятувальники тощо. Голова Катеринопільської громади зазначив, що людям, житлові будинки яких зазнали значних пошкоджень, «буде надана матеріальна допомога в межах фінансових можливостей селищного бюджету» та запропонував орендарям земельних паїв, аби ті допомогли постраждалим орендодавцям.

До слова, у разі проблем з електропостачанням на Катеринопільщині місцевий РЕМ просить телефонувати за номерами: 2-34-70, 2-26-25.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

26.07.2021 08:51
Переглядів: 656
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.