Як лікують ковід-19 на Катеринопільщині?

На прості запитання «Чи задоволені ви обслуговуванням хворих на ковід у Катеринопільській лікарні? Чи задоволений медперсонал ставленням до них пацієнтів? В кого які думки?», поставлені у «Фейсбук» нашою журналісткою на прохання газети, реакція катеринопільчан була різною. Практика показує: значний відсоток вітчизняного суспільства не готовий до відкритості. Окремі люди сприйняли питання виключно як сигнал скаржитися, хоча, по суті, можна було й хвалити. І відповідно відразу ж пішов негатив з боку родичів та друзів медперсоналу: «Хто посмів?», «Як не соромно, таке питати?» А чому, власне, має бути соромно? Чому людина має боятись висловитись, як її обстежили в лікарні?

Публікуємо, що нам розповіли люди в коментарях, повідомленнях та по телефону.

«Щодо людей, які лікуються вдома: сімейний лікар жодного разу не телефонував, навіть не призначив лікування, спасибі працівникам аптек, які рекомендували потрібні препарати», — пише один із мешканців Мокрокалигірської ОТГ.

«Прикро й страшно те, що усі пацієнти якось лікуються і виживають вдома, а медперсонал, якщо хворіють, то якимось чином проходять лікування в Черкасах. Означає, що право на медичне лікування в стаціонарі мають лише медики. Зараз сімейні лікарі живуть за принципом «моя хата скраю», — зауважує інша дописувачка.

«Мій сімейний лікар щодня мені телефонує й запитує, як я. Призначення зробив грамотно, кваліфіковано. Я задоволений. Та я й сам до хвороби поставився відповідально. Пив багато води, вітамінів, робив дихальну гімнастику. Тому на третій день температури вже не було. Зараз продовжую терапію, хоча симптомів уже практично немає», — розповів 50-річний мешканець Катеринополя.

«Лікарі роблять усе за протоколом. Але вони не всесильні. Дуже шкутильгає система діагностики. Часто буває, що тести негативні, а в людини таки ковід. Зрештою час втрачений. Був період, коли результатів тестування, зробленого в нашій амбулаторії, хворі чекали по тижню, бо в Черкасах страшний наплив. А щоб відправили на безкоштовну КТ, треба мати результат тесту на ковід. Одне впирається в інше. Хочеш вчасно виявити пневмонію — плати за КТ», — поінформувала пані Наталія з Єрок.

Власне, у кожного хворого свій досвід і СВОЯ правда. І не варто узагальнювати, буцімто «всі лікарі хороші» або «погані». Один і той самий медик для одного пацієнта може стати спасителем, а для іншого — страшним сном. Головне, щоб негативний досвід не переріс у систему. Це найстрашніше, і тому робота медперсоналу потребує постійного контролю, як з боку керівництва медзакладів, так і суспільства.

Втім, і ми не повинні забувати, що лікарі — такі ж люди, зі своїми потребами — і на сон, і на відпочинок. Без особливої причини не варто турбувати їх у вільний час. Виливати на них свої емоції, гнів. І для початку — ми повинні відповідально ставитись до карантинних обмежень. Це вже буде наша допомога лікарям.

Звісно, радує, що про своїх сімейних лікарів та про відділення реанімації катеринопільчани переважно відгукуються позитивно, дякують за людяне ставлення та допомогу. І це за умови — що тут не спеціалізована клініка для лікування ковід, тож належних доплат персонал не отримує.

Марина КАМІНСЬКА

27.11.2020 11:20
Переглядів: 2042
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.