Як лікуватимуть катеринопільчан під час карантину

Коронавірусу в районі наразі не зафіксовано

Багато невтішних чуток ширяться останнім часом Катеринопільщиною. Чи не найбільше люди стурбовані поверненням заробітчан додому, особливо з європейських країн – Італії, Іспанії. Людей, звісно, турбує не те, що земляки повертаються, а те, що дехто з них може не дотримуватись навіть найменшої обсервації.

«В районі, як і по всій країні, вжито комплекс заходів. Роботу ринку та багатьох магазинів на період карантину призупинено. Працюють продуктові магазини, аптеки, АЗС, банки, страхові компанії, заклади соціального захисту, державні органи. В деяких установах за рішенням керівника максимально перейшли на дистанційне обслуговування. Заборонено, аби в культурних, розважальних, релігійних та інших масових заходах брали участь понад 10 осіб. За порядком дотримання карантину слідкує поліція. Сільським та селищним головам , працівникам ФАПів доручено налагодити контакт із громадянами, що повернулись із-за кордону, аби упередити можливість поширення коронавірусу. Усі, хто повернувся, звісно, пройшов відповідну перевірку на кордоні, але бажано, щоб вони й тут були під наглядом фахівців», − поінформував т.в.о. голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко.

Ситуація контрольована

Головний лікар Катеринопільської лікарні Людмила Борецька каже, що в районі ситуація контрольована: «Ми розробили заходи та попросили допомоги в наших ОТГ. Мокра Калигірка уже пообіцяла виділити 30 тисяч. Єрки поки мовчать. Попередньо райрада виділила понад 95 тисяч гривень для придбання медикаментів, дезінфікуючих та захисних засобів. Медикаменти першої необхідності в нас мають бути, хоч хворих на коронавірус у нас не лікуватимуть, лише в Уманській і Черкаській інфекційних лікарнях. Ми належимо до Черкаської. При виявленні пацієнта його транспортуватимуть туди. На період обсервації хворий із підозрою на коронавірус може певний час бути в нашому інфекційному відділенні. Там є 5 захисних костюмів. Їх ще раніше придбали, як і пару тисяч масок для персоналу. Зараз ціни на них дуже підскочили. (Якщо раніше ми брали маски по 97 копійок, то зараз треба купувати по 25 гривень). Дещо виділили нам централізовано. На перші випадки є».

Хворих на коронавірус наразі не виявлено

Борецька стверджує, що хворих на коронавірус на Катеринопільщині не виявлено. Лікують від звичайних респіраторних захворювань, бронхітів. «Була одна пневмонія недавно, але проста, − каже лікар. − Підозр на коронавірус на даний час у нас не було і дуже надіємось, що нас омине це горе». Люди, що повернулись і з-за кордону, в лікарню поки не з’являлись. Сімейним лікарям доручили, щоб виявляли таких, проводили огляд, а потім вирішували, чи відправляти їх на самоізоляцію, чи в цьому нема потреби.

Що робити, якщо захворів?

У лікарню просять без гострої необхідності не ходити. «У першу чергу треба звертатися до сімейних лікарів, − пояснює Борецька. − Треба, щоб люди якнайменше контактували, але були насторожі. Якщо дуже висока температура, викликають екстерну допомогу й доставляють в лікарню на огляд спеціалістів, ті вирішують, що робити далі. Адже температура може бути з різних причин. Нині також на вході в лікарню чергова медсестра безконтактним термометром вимірює температуру кожному, хто заходить. Якщо в людини підвищена температура, її приймають через 6-й кабінет (із вулиці). Там лікар визначає, чи впускати пацієнта у поліклініку чи направляти в інфекційне відділення. Максимально, якщо невисока температура й нема показів до госпіталізації, залишатимемо лікуватись удома». Нині в Катеринопільській ЦРЛ є 25 експрес-тестів для визначення коронавірусу.

Рецепти виписуватимуть по телефону

Виписка доступних ліків та інсуліну на час карантину здійснюватиметься по телефону, щоб люди лише забирали в аптеці.

Гень Ніна (сі­мей­ний лі­кар) — 098-006-84-41

Стоп­’я­тюк Андрій (сі­мей­ний лі­кар) — 097-866-03-45

Мас­кіс Надія (сі­мей­ний лі­кар) 068-041 -87-54

По­лі­щук Вікторія (сі­мей­ний лі­кар) — 098-649-12-95

Під­дя­ча Алла (пе­ді­атр) — 068-367-45-44

По­лі­щук Ольга (пе­ді­атр) — 098-791-88-73

Ло­ма­кі­на Катерина (пе­ді­атр) — 096-342-26-21

Ре­єс­тра­ту­ра: 096-858-53-12.

Пацієнтам Марії Сурженко телефонувати до Ніни Гень. За інсуліном звертатись до ендокринолога.

(Телефони лікарів взято з офіційного сайту Катеринопільської райдержадміністрації).

Не вистачає обладнання

Головний лікар скаржиться, що в райлікарні не вистачає обладнання. І хоч від коронавірусу лікуватимуть у Черкасах, життєво необхідно, щоб і катеринопільське інфекційне відділення мало свій апарат штучної вентиляції легень (десь 260 тисяч) та концентратор кисню (130 тисяч). З відповідними листами медзаклад звернувся в управління охорони здоров’я, до сільгоспвиробників та депутата Верховної Ради Андрія Стріхарського. Спонсорська допомога вітається! «Ми ж не можемо забрати ці апарати з реанімації», − каже лікарка.

Чи можна заходити в лікарню без маски?

Днями в спільноті «Катеринопільська громада», що у «Фейсбук», розгорівся скандал, буцімто пацієнта не впускали до лікаря без маски. Багато дописувачів обурювались із такої ситуації, адже чоловік почував себе абсолютно здоровим, та й масок не було де придбати або ж вони були за дуже високою ціною.

Людмила Борецька запевняє, що це непорозуміння можна було б вирішити, аби пацієнт звернувся до неї або ж заступників. Звісно, зараз така ситуація, що бажано і в магазин ходити в масці, але, якщо в людини її нема, лікар все рівно повинен її прийняти.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

20.03.2020 18:38
Переглядів: 2611
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.