Як Катеринопільщина живе на карантині

► «Місцеві стараються носити маски, а приїжджі розгулюють так»

До 18 березня всі думали, що якось та буде. Новинам із телевізора багато хто особливої уваги не придавав. Тож 18 (в середу) базар відбувся, хоч і малий.

«А чого ж добру пропадати? Я сир віддушила. Сусіди свиню закололи. Треба ж було якось рятувати продукцію», − пояснює одна із торговок. Правда, довго базарувати не довелось, оскільки поліція пригрозила штрафами від 17 тисяч гривень. Втім, у п’ятницю 20-го окремі відчайдухи знову прийшли на ринкову площу.

Після запровадження карантину закрились окремі промислові, будівельні магазини та кафе. Але не всі, дехто працює в звичному режимі, хтось лиш обмежив кількість відвідувачів. Маркет «Аврору», де продають господарчу хімію, товари першої необхідності,  на пару днів закрили, а потім з дозволу влади знову відкрили. Щоправда, в магазині на підлозі вже була розмітка з позначенням безпечної відстані між покупцями. Люди, хоч і дивуються, жартують із нововведень, але більшість дотримується правил. З’явилася послуга «доставка товарів додому», яку запровадив один із будівельних складів.

У банк «Аваль» днями впускали по одному відвідувачу, згодом вкладникам скинули повідомлення на телефон, що прийматимуть за попереднім записом.

В аптеках та магазинах люди спершу самі намагалися тримати метрову дистанцію, потім контроль у деяких закладах посилили, почали запускати від 1 до 10 покупців залежно від розміру приміщення та кількості кас.

«Я все розумію, що треба поберегтися, − коментує катеринопільчанка Вікторія, 43 роки, − Але якось дивно, що ринок закрили. – Не так там і багато народу товклося. Хоча б продуктами дозволили торгувати. Адже на відкритому повітрі, думаю, важче підхопити вірус, ніж у закритому просторі маленького магазину. Та й ціни відразу ж поповзли вгору. І підприємців наказали, в яких може зіпсуватись товар. Зайві апельсини, лимони нам би зараз не завадили. М’яса тепер, виходить, на Студінці немає. За ним треба аж у центр іти. А що робити стареньким?»

В Інтернеті катеринопільчани активно обговорюють, чи потрібно здоровим людям носити маски. Думки з цього приводу кардинально розділилися. Одні переконують, що здоровій людині маски ні до чого, тим паче, що їх немає або ж дуже дорогі, інші кажуть, що маска й рукавички, а бажано ще й окуляри, антисептик – головні засоби захисту, оскільки коронавірус передається найчастіше руками через слизисті. «Маска та окуляри мінімізують контакт із обличчям, адже ми й самі не помічаємо, як часто мимоволі чухаємо ніс, очі», − пишуть у мережі.

Триває також дискусія про шкідливість одноразових масок, які треба викидати через пару годин, але, зважаючи на ціни та дефіцит, дехто носить їх по кілька днів. На допомогу прийшли місцеві кравчині, пропонують багаторазові маски з тканини за ціною від 5 до 25 гривень. «Їх можна пропекти праскою або старанно попрати – й готові до наступного використання», − повчають господині.

Загалом більшість людей швидко призвичаїлась до карантину. Ставляться з розумінням до вжитих заходів. Не сприймають лише одного: чому земляки, що повернулись із зон ураження, інколи не дотримуються найменшої обсервації.

«Окремі люди, що приїхали з Італії, Польщі, фактично з першого дня приїзду ходять у гості, по магазинах. Без масок! Сім’ями. Місцеві стараються носити маски, а приїжджі розгулюють так. У голові не вкладається, як можна? Моя знайома одній приїжджій зробила зауваження, а та їй у відповідь добряче нахамила. Ну, звісно, вона ж – «європейка», а ми хто», − скаржиться мешканка району Марина.

З іншого боку, катеринопільським заробітчанам, що працюють у Києві, Черкасах, Умані з припиненням транспортного сполучення між населеними пунктами стало важко добиратись додому навіть на вихідні. Єдиний варіант – попутка, таксі, блаблакар.

Поліція цілий день патрулює, вишукує порушників. Голова селища Іван Гегедош записав відеозвернення, аби громадяни, що повертаються із-за кордону, повідомляли про свій приїзд в органи місцевого самоврядування.

 

Марина КАМІНСЬКА

22.03.2020 10:47
Переглядів: 2053
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.