Як катеринопільці святкували Великдень

Зважаючи на карантин, більшість катеринопільчан святкували Великдень у сімейному колі. З великою любов’ю ставляться українці до пасхальних традицій: печуть паски, фарбують яйця. Цьому не зміг завадити навіть коронавірус.


Любов Приємська, директор Катеринопільської районної бібліотеки святкувала Пасху з найріднішими. «Пасочки та крашанки робили втрьох: я, донечка і внучечка. Основну роботу (завдати опару та вимішувати тісто) робила я. Збивати інгредієнти – улюблена справа внучки. В тому році вона збивала віничком, в цьому – освоїла міксер. Все робимо з нею, граючись. (Соні ще й 5 не виповнилось, але вона дуже любить допомагати. Особливо, коли випікаємо кекси. Прикрашаючи їх та пасочки, половина прикрас з’їдається, бо Соня солодкоїжка і не може втриматися від спокуси). Донечка формувала та випікала паски. Прикрашали разом. Найвеселіший процес – крашанки. Тут фантазія у всіх розгоряється», − хвалиться господиня. З її слів, щороку на Великдень родина ходить до церкви, але цього року – святкували вдома, дивились онлайн-трансляцію святкової літургії: «Маємо свячену водичку з самого Єрусалиму, освячував паски та крашанки чоловік, Віктор».

 


Селищний голова Катеринополя Іван Гегедош святкував Великдень з дружиною Жанною, разом і готували святковий стіл. Переконує, що обоє люблять куховарити, особливо випікати. Тож проблем, хто міситиме тісто на паски у сім’ї не було. Свято зустріли без гостей, разом з домашнім улюбленцем – зайчиком, якого вважають членом родини.
Психолог Катеринопільського ліцею Віта Гончаренко каже, що вперше випікала паски сама, оскільки з’явилось багато вільного часу. Крашанки допомагали робити племінники – Ваня та Аня. В суботу разом з сім’єю дивилась по телевізору «Сходження Благодатного Вогню». Шкодує, що цьогоріч не вдалось зустрітися з багатьма родичами, але покладає надію, що зроблять це після закінчення карантину.

 


Не забули про православну Пасху й катеринопільчани за кордоном. Алла Олійник, що живе в Іспанії, теж святкувала в родинному колі, з маленькою донечкою та чоловіком. «У нас чіткий розподіл праці: готувала все я, чоловік мив посуд, а доця (ради якої усе робилось) дивилась мультики».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

23.04.2020 10:29
Переглядів: 1397
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.