Як голосуватимуть катеринопільські депутати і хто може ходити на засідання

Депутати Катеринопільської селищної ради Звенигородського району внесли зміни до свого Регламенту. Виправлено механічні помилки. Додатково введено статтю про конфлікт інтересів, яка раніше озвучувалась, але не була прописаною, та статтю про електронне голосування у зв’язку із запровадженням системи «Рада Голос».
Переважна більшість змін детально описують процедуру голосування за допомогою системи «Рада Голос»: як користуватися персональним пультом голосування, кому його здавати, що робити в разі помилкового натиснення кнопки тощо. Зауважимо, на останній сесії депутати в тестовому режимі паралельно здійснювали голосування за допомогою електронної системи. Не обійшлось без помилок. Але з кожним разом їх було усе менше.
Після пленарного засідання ми поцікавились у селищного депутата Миколи Ткаченка, чи задоволений він електронним голосуванням. «У цілому так. Це зручно, просто і швидко. А помилки траплялись тому, що хтось не дотискав кнопку. Наловчаться», – зауважив.
Наші читачі часто запитують, чи можуть вони вільно відвідувати сесії. Повертаючись до Регламенту, нагадаємо, що стаття 4 у ньому декларує гласність у роботі Катеринопільської селищної ради, а це означає:
1. Засідання ради, постійних та тимчасових спеціальних комісій є відкритими і гласними.
2. За рішенням ради можуть проводитися закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань, відповідно до вимог законодавства України про інформацію, які стосуються:
1) інформації щодо приватного життя конкретних громадян, даних персонального характеру;
2) конфіденційної інформації, що визнана такою в установленому порядку і належить раді, установам, підприємствам організаціям і відомствам;
3) інформації, що становить державну таємницю.
Якщо прийняте у результаті закритого засідання рішення не містить даних, розголошення яких призведе до порушення законодавства у сфері інформації та відповідної таємниці, воно оприлюднюється в установленому регламентом порядку.
Гласність роботи Катеринопільської селищної ради має забезпечуватися:
1) доведенням до відома громадськості інформації про плани роботи ради;
2) публікацією звітів про роботу та рішень ради у пресі та на офіційному сайті ради;
4) уможливленням громадянам спостерігати роботу ради;
5) інтернет-ресурсом ради, чи громади, на якому розміщуються ухвалені акти ради та її виконавчих органів, а також забезпечується можливість їх пошуку за різними складовими: назвою, датою ухвалення тощо.
На засіданнях ради можуть бути присутніми громадяни на визначених для них місцях і за попереднім записом, який ведуть уповноважені особи апарату селищної ради.
Заявки на запис подаються секретарю ради до закінчення робочого дня, що передує пленарному засіданню. Кількість присутніх громадян на сесійному засіданні обмежується до 50 сидячих місць у відповідному секторі сесійного залу.
Громадяни, які мають бажання бути присутніми на засіданні сесії реєструються за 30 хвилин до початку пленарного засідання.
Реєстрацію проводять відповідні працівники апарату селищної ради.
Місця для депутатів ради відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання ради, особи (за винятком технічних працівників), які не є її депутатами, не повинні перебувати в місці розміщення депутатів. (З Регламенту).

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

01.10.2021 11:40
Переглядів: 659
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.