Як чиновники наближаються до народу?

Мандруючи сторінками сайтів місцевої влади, відразу видно, чи налаштовані чиновники на співпрацю з громадами, чи ні. На жаль, більшість офіційних сайтів використовують як архів документів. Мова викладу складна, канцелярська. Переважає офіціоз та патетика. Сайти держадміністрацій здебільшого рябіють новинами обласного та державного значення і дуже мало приділяють уваги своїм власним. Зокрема, Катеринопільська райдержадміністрація інформує про рейтинги майбутніх президентських виборів, підготовку України до автокефалії, про життя в Шполянській громаді, екологічну катастрофу в Криму (зі свіжих новин), Звенигородська – про ту ж катастрофу, про обласне засідання з приводу вилучення та утилізації пестицидів, про День підприємця тощо. Сайти Єрківської та Мокрокалигірської громад поміж новин публікують переважно світлини зі свят та заходів, супроводжуючи їх невеличкими коментарями. Катеринопільська селищна рада і цього не подає. Тут тільки оголошення та документи. А так хотілося б дізнаватися з цих джерел актуальні місцеві новини, та ще й доступною мовою і своєчасно.

Трохи краще функціонують сайти Звенигородської та Ватутінської міських рад. Зокрема, на Інтернет-ресурсі Звенигородки дізнаємось про Бюджет участі, про безкоштовну вакцинацію тварин від сказу, про графік з вивезення сміття, а також про те, що добігає кінця реформування державних і комунальних ЗМІ, про боротьбу з рейдерством тощо. Сайт Ватутінської міської ради виглядає досить різноплановим та найлегшим у користуванні. Видно, що над ним працюють фахівці. Тут є і державні, й обласні, й міські, й популярні новини, й спростування. Мова викладу адаптована до легкого сприйняття. Кожна публікація супроводжується тематичними світлинами. Варто зауважити, що всі офіційні сайти Звенигородщини, на відміну від катеринопільських, активно популяризуються у соціальних мережах, не боячись коментарів та критики.

Особливо варто відзначити сайт Ватутінської міської ради. Тут тепер можна не лише прочитати новину, але й прослухати її, виділивши курсором необхідний текст. Це полегшує сприйняття для людей зі слабким зором та тим, хто віддає перевагу аудіюванню. В цьому аспекті у ватутінців є чому повчитися.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

13.09.2018 14:26
Переглядів: 1049
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.