''Я був чи не першим безпартійним керівником'' - Вісті Черкащини

”Я був чи не першим безпартійним керівником”

22 грудня Україна святкує День енергетика.

Телефонуємо з вітаннями до 77-річного Якова Солом’яного із Єрок – людини, що значну частину свого життя присвятила енергетичній галузі області та Катеринопільського району.

“Я прийшов у енергетику 1 грудня 1964 року. Будував мережі у нашій області. Ким я тільки не працював. Робив і монтером, і майстром, і прорабом , і начальником диспетчерської служби. У часи горбачовської відлиги став керівником РЕМу. Я був чи не першим безпартійним керівником. Раніше, щоб очолити якусь організацію, треба було обов’язково бути членом комуністичної партії. Усі керівні структури затверджувались зверху. Перебудова цю схему зруйнувала, тож мене обирали на зборах трудового колективу. Маю дуже багато матеріалів із електрифікації нашого регіону: цифри, дати, прізвища. Бережу, можливо колись комусь знадобиться.

Електрифікація Катеринопільщини розпочалася з друкарні, там поставили перший дизельний генератор. Це було десь у 1932-33 -ті голодні роки. Потім почали споруджувати перші ГЕС – в Катеринополі, Лоташевому і так далі. Люди працювали на великому ентузіазмі, оскільки розуміли, що роблять велику і потрібну справу. Спершу все здійснювалось за державний рахунок, згодом – коштом колгоспів,”─ розповів Солом’яний.

Яків Миколайович зараз на пенсії. Вболіває, що цей рік видався для нього особливо страшним. Довелося поховати кохану дружину та невістку.

З великою повагою та теплом згадують про нього колишні співробітники.

“Він був надзвичайно мудрим, виваженим, поміркованим керівником та прекрасним фахівцем. Кожну ситуацію розглядав усебічно й завжди знаходив правильне її вирішення. Таких керівників, на жаль, обмаль. Попри статусну посаду на роботу із Єрок у Катеринопіль часто добирався не машиною, а велосипедом”, ─ каже колишній працівник РЕМу Валерій Прилука.

Вітаємо всіх енергетиків, і особливо – Якова Миколайовича, з професійним святом. Зичимо наснаги в їх нелегкій праці та міцного здоров’я!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

22.12.2016 17:43
Переглядів: 757
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.