«Вишиті ікони – то святе діло»

Мальовниче село Вікнине Катеринопільського району здавна славиться талановитими людьми. Про багатьох із них ми уже писали. Це і сестри Галина Російчук (картини з насіння) та Любов Сущенко (картини з соломки), і заслужений артист України Володимир Сніцаренко (музикант, труба), поетеси Анастасія Сущенко (лідер 2017 року поміж школярів району) та Інна Стеценко (лідер 2019 року), художники Микола Крюк та Наталка Авраменко, відомий у світі майстер пензля Олександр Нетребенко.

Інна Кураш, зі слів чоловіка, захоплюється вишивкою бісером не так давно. Років 4-5. (Жінка за освітою та професією бухгалтер). Однак вже з перших зразків зарекомендувала себе, як зрілий майстер. Її вишиті бісером ікони вражають і вже викликали багато схвальних відгуків у поціновувачів мистецтва.

«Яка краса. Вишиті ікони – то святе діло. Цінність таких робіт неоціненна. Талант дуже і дуже великий. Нехай береже Вас Бог», − захоплюється Тетяна Говрас. А Ольга Нікітюк ввважає, що у Вікниному навіть природа сприяє розвитку художніх здібностей. «У Вікниному, мабуть, вода, земля і повітря мають якусь чудодійну силу, − пише жінка. − Скільки талановитих майстринь. Захоплююсь вами».

Інна має небагато (до десятка) ікон у доробку. Пару (Богоматір та Ісус) подарувала старшому сину на весілля. Нині зробила такі ж ікони для своєї оселі, ще вишила до них рушник, теж бісером. Має намір схожу пару ікон підготувати до моменту одруження меншого сина, коли той знайде свою долю. Зараз хлопець навчається в 10-му класі.

«Інна може й гарно малювати. (Олександр Нетребенко – її кровний родич). Але більше їй до душі вишивка. Та й ікони – оберіг для сім’ї. Буде пам’ять на віки. Дітям, внукам», − розповідає чоловік Василь Кураш.

Кажуть, що людина, яка має змогу займатися улюбленою справою – це щаслива людина. Побажаємо майстрині творчого натхнення, аби бажання творити красу не покидало її ніколи!

 

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

03.03.2020 09:02
Переглядів: 1877
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.