Вихідцю з Катеринопільщини вручили медаль «Григорій Сковорода»

Професору Київського національного університету імені Тараса Шевченка Михайлу Наєнку, літератору, письменнику, що родом з Катеринопільщини (село Гуляйполе) Звенигородського району за поєднання наукової й педагогічної діяльності та у зв’язку з 30-річчям Національної спілки письменників України президент Національної академії педагогічних наук академік Василь Кремінь 9 вересня вручив медаль «Григорій Сковорода».
Зауважимо, медаллю «Григорій Сковорода» відзначаються педагоги, вчені, організатори освіти, бібліотекарі освітянських бібліотек України, громадські діячі, політики та інші за вагомі досягнення в галузі педагогічної і психологічної наук, особистий внесок у розвиток української освіти.
Михайло Наєнко знаний на Катеринопільщині не лише як відомий вчений, письменник. Це також земляк-сподвижник, що опікується духовністю рідного краю: за його сприяння було повернуто Пальчику Сергія та Петра Єфремових (відкрито меморіальні дошки, музей), Кайтанівці – Павла Филиповича, у рідному селі Гуляйполі відроджено церкву (ПЦУ), поставлено пам’ятник маленькому Шевченку з волами, що мандрував через ці краї у Крим по сіль. А ще професор написав монументальну автобіографічну працю «Вечірні світанки: Берибіське Гуляйполе. «Від Києва до Лубен» і літературні візії», де ґрунтовно висвітлив історію своєї маленької батьківщини.


До слова, це не перша відзнака літератора. Михайло Кузьмович – заслужений діяч науки і техніки України (2000), лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка (1996) та Української міжнародної премії імені Григорія Сковороди (1994), імені Леоніда Бразова (2010), імені Самійла Величка (2011), імені Михайла Старицького (2013). У 2009 році він був нагороджений орденом «За заслуги» 3-го ступеня.
Вітаємо земляка з черговою відзнакою!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

18.09.2021 10:10
Переглядів: 403
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.