Віруси атакують. Катеринопільчани взялись за самолікування

Останнім часом катеринопільчани потерпають від особливого вірусу, схожого на застуду.

− Починається все з кашлю, − розповідає пані Галина. − Температури особливої не було, така собі – 37, 2. Думала, поп’ю амброксол, то цим і завершиться. Куди там! Потім почала чхати. Крутило в носі. Напав нежить. Прихопило горло. І так більше тижня. Періодично п’ю аптечні гарячі чаї на основі парацетамолу. І не кращає, і не гіршає. Не знаю, що робити. В лікарню йти не хочу, бо там, стоячи у черзі, ще кілька вірусів підхоплю. Та й сама людей можу інфікувати. Чула, зараз багато знайомих від подібної болячки потерпають. Лікуються, хто чим: хтось п’є антибіотики, хтось противірусні. Але я ще до цього не дозріла. Думаю.

Звертаємось із цією проблемою до одного із місцевих лікарів – головного лікаря Мокрокалигірської амбулаторії Анатолія Васильовича Очеретяного.

− Звичайно без огляду та дослідження конкретного пацієнта важко порадити, чим лікуватися. Поки ще ніхто не підтвердив, що це грип. Щоб приймати антивірусні препарати треба знати, який саме вірус, штам. Ви ж не знаєте, який штам? І я не знаю. А тому можу дати лише загальні рекомендації. Лікування в цьому випадку симптоматичне: біль – приймайте болезаспокійливе, висока температура – жарознижувальне, нежить – краплі для носа й інгаляції, щоб відходило мокротиння, не затримувалось. Від кашлю – засоби, що розріджують мокроту (“АЦЦ”, інгаляції з бромгексином). Найкраще на основі бальзаму “Зірочка”. Візьміть 3 грами бальзаму, розчиніть у кип’ятку і дихайте цим паром. Там чудові ефірні масла, які допоможуть побороти захворювання.

Певна річ, це загальні рекомендації для некритичних ситуацій. Звичайно найкраще – отримати індивідуальну консультацію лікаря. Врахувати можливі протипоказання препаратів, алергічні реакції тощо.

− А при якій температурі варто обов’язково звертатись до медиків? − запитуємо.

− 38,5 для дорослих, а для дітей іще раніше, десь при 38. З цим не жартують! – пояснив Анатолій Васильович, − Адже може бути загроза для дихального центру, навіть судоми.

Окрім підвищеної температури є ще кілька симптомів грипу, при яких необхідна термінова консультація фахівця, а можливо навіть і госпіталізація: сильна блідість або посиніння обличчя, ускладнене дихання, багаторазове блювання та рідкі випорожнення, порушення свідомості (надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітці, домішки крові у мокротинні, падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів небезпечно, затримка із госпіталізацією може призвести до летальних наслідків.

Будьте уважними до свого здоров’я. Бережіть себе та своїх рідних!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

16.11.2018 11:48
Переглядів: 1143
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.