Від бібліотеки до багатофункціонального центру - Вісті Черкащини

Від бібліотеки до багатофункціонального центру

3-го липня в середу Катеринопільська районна бібліотека проводила обласний семінар для бібліотечних працівників. Тема – «Проектна діяльність». Так склалося, що в цій царині катеринопільські бібліотекарі поміж перших, тож їм було чим похвалитися і що розповісти.

Приймала гостей директор закладу Любов Приємська. Насамперед вона ознайомила їх із самою бібліотекою, показала відділення дитячої книги, основний фонд, де розміщено книжки для дорослих, комп’ютерний клас, читальну залу.

Вітали учасників семінару також заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Ольга Шарига та начальник відділу культури Вікторія Цехмістренко. Гостей зустрічали запашним короваєм.

Знайомство із бібліотекою розпочалось із холу. Тут розмістили для тимчасової фотосесії велосипед і рюкзак, за допомогою яких доставляють літературу стареньким і немічним. «Велобібліотека» – це один із проектів, який вдалося реалізувати креативним катеринопільцям.

У комп’ютерному класі дівчатка разом із бібліотекарями виготовляли паперові пакунки для місцевих супермаркетів. Виготовлення крафт-пакетів («Діти проти поліетилену» ) – останній із виграних грантів.

«Сьогодні, 3-го липня, Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Як бачите, наш заклад іде в ногу з часом. Працюватимемо над покращенням екологічної ситуації в рідному містечку», – пояснила Приємська.

У дитячій бібліотеці на гостей очікував солодкий сюрприз. Тут вони познайомились із підприємницею Людмилою Манько та її корисними солодощами – фруктовою пастилою. Послухали лекцію зі здорового харчування. Додому кожен придбав на згадку про Катеринопіль пастилу на свій смак: полуничну, вишневу, виноградну, малинову тощо. Ідея виготовлення сухофруктів та пастили теж знайшла втілення через посередність отриманого гранту.

На другому поверсі гостей вражали краєзнавчим куточком (вишитими рушниками, колискою, ляльками в національних костюмах) та сучасною читальною залою.

«Читальна зала – це наша гордість, – похвалилась Любов Приємська, – Мабуть, одна із найкращих в області. Нещодавно ми тут завершили капітальний ремонт. Зробили дзеркальну натяжну стелю, поміняли вікна, двері, постелили лінолеум. Тут у нас проходять різноманітні заходи. Часто відбуваються виставки місцевих художників. Ось і зараз ви можете бачити картини Віри Руденко. На жаль, ми ще не вспіли придбати сюди нові столи, стільці вже купили. Є сучасні м’які пуфи, на яких особливо люблять проводити час діти. Все це результат нашої співпраці з районною владою. Тут усе продумано до найменших дрібниць, приміщення кардинально преобразилось, осучаснилось. Крім того, взимку тут стало набагато тепліше».

Основна частина заходу – знайомство з адвокаційною (лобіювання, підтримка актуальних ідей) та проектною (здобуття грантів) діяльністю Катеринопільської бібліотеки. Як з’ясувалось, за останніх 10 років цей заклад виграв і реалізував 15 проектів – це і відкриття Інтернет-центру (понад 7,5 тисяч доларів), і проведення тренінгів з безробітними жінками, надання їм психологічної та соціальної допомоги (понад 1700 доларів), закупівля дитячої літератури (10 тисяч грн.), створення Інформаційно-правового центру, Школи проектної діяльності, велобібліотеки (отримали планшет, два велосипеди, два рюкзаки), еко клубу й гуртка з виготовлення крафт-пакетів (два плазмові телевізори, принтер, намет) тощо. Співробітники бібліотеки беруть активну участь у тренінгах із проектного менеджменту, залучають найменшу можливість поповнити матеріально-технічну базу як власного закладу, так і селища в цілому. Зокрема, дякуючи їхній співучасті, Катеринопільська лікарня отримала апарат УЗД від Посольства Японії. Робота триває.

«Ми стукаємо майже в усі двері, в які дозволено за умовами конкурсів, – каже директор, –Т е, що виграємо, це лише вершина айсберга. А ще скільки залишилось написаних, поданих до розгляду, але нереалізованих проектів. Адже всі гранти виграти не можливо. Хтось може подумати, що ми щасливчики, але по факту це важка, кропітка праця. І лише частина її отримує визнання та винагороду. Однак ми не опускаємо рук, адже, хто стукатиме, тому відкриється».

У результаті обговорення учасники семінару прийшли до висновку, що минув час, коли в бібліотеках просто приймали та видавали книги, в сучасних умовах панування Інтернету, комп’ютеризації, оптимізації бібліотечні працівники мають показати громаді коефіцієнт продуктивності їхньої роботи. Тоді питання скорочення штату чи закриття бібліотек не стоятиме.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

11.07.2019 10:33
Переглядів: 746
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.