У Єрківській музичній мріють про нові інструменти й шукають хореографа

Єрківська музична школа функціонує як окремий заклад уже 5 років, з часів створення Єрківської громади, яка нині є складовою Звенигородського району. До 2016-го року ця школа була філією Катеринопільської музичної. Процес відокремлення пройшов досить болісно. Після нього єрківчани втратили не лише інструменти, але й меблі, які Катеринопіль повернув собі. Однак з труднощами тут впорались швидко, заручившись підтримкою громади, благодійників та окремих громадян. Учбовий процес продовжився.
Нині Єрківська музична – це успішний навчальний заклад, що посів чільне місце на культурній мапі Черкащини. Його вихованці беруть активну участь у престижних українських та міжнародних конкурсах, часто здобуваючи призові місця.


Очолює школу молода амбітна директорка Анна Гунченко. Ми поспілкувались з нею, аби з’ясувати, чим живе освітня установа зараз, які труднощі долає, цілі ставить.
«Ми в процесі ремонту, – розповідає Анна Вікторівна. – За цей час перекрили дах, зробили сучасну актову залу, відремонтували окремі класні кімнати, обладнали вбиральню в приміщенні, поміняли частину вікон на пластикові. Маємо всі необхідні для занять музичні інструменти, але не відмовились би від спонсорської допомоги в їх осучасненні. Адже більшість не нові. Мріємо ще про одне цифрове фортепіано (одне є), комп’ютерне обладнання для класу теорії, мультимедійну дошку, нові акордеони, баяни, фортепіано, сопілки. Кажуть, під Новий рік треба загадувати бажання. От ми й загадуємо. А заодно шукаємо шляхи їхнього втілення».


– А хіба громада не допомагає? – цікавимось.
– Допомагає, звісно. Поетапно. Але ж нереально весь бюджет спрямувати на музичну школу. Є й інші галузі, які не менш потребують уваги – медицина, середня школа, спорт, садочки, благоустрій.
– Скільки у вас учнів та вчителів?
– Нині у нас 60 учнів. З ними працюють 7 педагогів, 4 з яких за сумісництвом. Це Віталій Надельнюк (вокал), Ольга Красільнік (фортепіано), Людмила Геращенко (теорія музики), Галина Кремсалюк (баян), Тетяна Трохименко (акордеон), Наталя Добровольська (сопілка). Я викладаю фортепіано й вокал. Своїм колективом абсолютно задоволена: дружні, талановиті, відповідальні, професійні. Діти з інтересом відвідують заняття. Нарікань нема.


– А порівняно з минулим роком зменшилась кількість учнів чи збільшилась?
– Дещо зменшилась. Найбільше вплинуло те, що наш хореограф пішла у декрет, а знайти нового, як з’ясувалось, не так просто. Можливо, прочитавши статтю, хтось відгукнеться. Будемо щиро раді, а ще більше діти. Адже вони дуже люблять танцювати. На відновлення занять чекає близько 40 діток. Окремі учні покинули школу через перехід до платного навчання. (Раніше в закладі всі навчалися безкоштовно, нині безкоштовно навчаються тільки пільговики, більшість платно). І хоч плата за місяць невисока (55-100 гривень залежно від спеціалізації), не всі батьки готові до фінансових витрат.


– Ви часто берете участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах. Де завоювали призові місця цьогоріч?
– Так, дистанційна форма конкурсів, запроваджена у зв’язку з карантином, відкрила двері у світ багатьом дітям. Адже не всі можуть профінансувати поїздку за кордон чи навіть по Україні. Цього року ми здобули перемоги у Канаді, Словаччині, Чехії, Польщі, Угорщині, Єгипті, Іспанії, Німеччині, Умані, Черкасах, Бердянську тощо.


– Чи навчаються у вашому закладі зараз майбутні зірки? Як ви оцінюєте потенціал дітей?
– Ані батьки, ні ми не ставимо перед дітьми аж таких цілей. Головна мета – дати якісну освіту й розширити загальний розвиток. Талановитих вихованців чимало. Ми заохочуємо їх до виступів, участі в конкурсах. Багато вже мають українські та міжнародні дипломи, відзнаки, що створює базис для подальшого кар’єрного росту. Але в сучасному світі, щоб стати успішним співаком чи музикантом, таланту, буває, замало, треба ще мати фахового продюсера.


– Чи заплановані в грудні якісь заходи за участю Єрківської музичної школи?
– Так, звісно. 17-го виступатимемо на відкритті місцевої ялинки. Готуємо розважально-концертну програму.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На уроках Анни Гунченко з Катеринопільщини «завжди весела і дружня атмосфера, з мегапозитивними та крутими емоціями»

12.12.2021 09:00
Переглядів: 836
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.