”У нас хати за сто метрів від каналізаційних ”джерел”

17 травня селяни Шостакового нарікали керівництву Катеринопільського району на свою питну воду.

«З криниць воду пити не можна. Вміст нітратів зашкалює норму, залізо перевищує допустимі показники в чотири рази. Шо нам робити? Ці ж усі стоки, шо йдуть з елеватора, лікарні, «курочки ряби» (підприємство “Наша ряба” в Єрках ─ ВЧ) течуть у річку та грунтові води. А в нас хати за сто метрів від каналізаційних “джерел”. Цю воду п’ють навіть діти, бо іншої нема”, ─ бідкалися селяни.

“Води немає. Я собі воду вожу. Але ж Шотакове сюди нічого не викидає. На цій каналізації заробляють (катеринопільська ─ ВЧ) селищна рада (комунгосп), селищна рада Єрок і так далі, а в нас лише проблеми. Тому я буду просити своїх депутатів про те, щоб з районного бюджету виділили кошти на відновлення та добудову шостаківського водогону. Це проблема всього району. Свердловина є, труби пластмасові прокладено ще 25 років тому, треба тільки довести справу до кінця. Зараз діють різні грантові програми. Думаю, при бажанні кошти на водогін можна знайти”, ─ поділився думками Олександр Коваленко, депутат Черкаської обласної ради, голова ВО “Черкащани”, який мешкає у Шостаковому.

На запитання, чому не вирішується проблема з питною водою, сільський голова Микола Піщаний відповів:

“Щоб відновити водогін, треба здійснити велику роботу: почистити свердловину, прохлорувати, зробити бактеріологічний аналіз води, виготовити паспорт на скважину, тоді може справа зрушить з місця. Але на все це бракує коштів”.

Вислухавши усі сторони, голова КРДА Ольга Ніколенко, пообіцяла, що, зі свого боку, попросить депутатів райради, щоб з районного бюджету виділити субвенцію на шостаківський водогін.

Її заступник Володимир Коваленко наголосив:

“Знайти кошти можна, але звернення треба робити офіційним листом”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

19.05.2016 17:55
Переглядів: 1240
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.