У Мокрокалигірському психоневрологічному інтернаті хворі змушені проживати у літньому павільйоні через ремонт

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з громадськими моніторами здійснили моніторинговий візит до Мокрокалигірського психоневрологічного інтернату Черкаської області, повідомляється на .

У інтернаті проживає 134 підопічних, з них 144 жінки та 30 чоловіків. На території облаштовано альтанки та розбиті квітники для комфортних прогулянок підопічних.

На день візиту в одному із житлових корпусів інтернату відбувалися ремонтні роботи житлових приміщень. Тому ліжково хворі вимушені певний час проживати у літньому павільйоні. Вони цілий день перебувають на ліжках під наметом і просто неба з відрами для справляння природніх потреб.

Під час візиту члени моніторингової групи стали свідками недбалого ставлення до виконання своїх службових обов’язків персоналом інтернату. Не проводиться щоденний медичний огляд п’ятьох підопічних, які виконують важкі роботи. Так, один з двох підопічних, які випасають упродовж дня корів, страждає на гіпертонічну хворобу. Перед роботою, яка не оплачується, медична сестра видає йому ліки, при цьому артеріальний тиск не вимірюють. Цей же підопічний та ще троє жінок о 6 годині ранку замість молодших медичних сестер прибирають коридори у житловому корпусі. Крім цього, підопічні допомагають молодшому медичному персоналу у здійсненні гігієнічних процедур ліжково хворим. Прибирають і відносять брудний посуду за ліжково хворими до харчоблоку.

У приміщенні житлового корпусу небезпечні умови для проживання: немає протипожежної сигналізації, у душових кімнатах електричний перемикач 380 В розташований у безпосередній доступності для підопічних із загрозою для їхнього життя.

За результатами проведеного моніторингового візиту акти реагування будуть направлені до Черкаської обласної державної адміністрації та керівництву установи.

25.07.2019 17:54
Переглядів: 1469
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.