У Катеринополі вирішували, що робити з безпритульними собаками

4 квітня Міжнародний день захисту безпритульних тварин. Цього ж дня у Катеринопільській селищній раді засідала комісія, яка обмірковувала, що з тими тваринами робити. До її складу увійшли ветлікарі, депутати, громадські активісти і голова селища Іван Гегедош. Зауважимо, що у 2006 році Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їхньої кількості – так само, як це відбувається у країнах Євросоюзу. Керуючись цим законом, а також відповідною обласною програмою, комісія вирішила:

1) рекомендувати селищній раді здійснювати щорічно, раз або двічі (весною та восени) стерилізацію безпритульних собак з метою недопущення їхнього безконтрольного розмноження. По можливості виділити для цього кошти, а в подальшому – налагодити співпрацю з ТОВ «Чотири лапи», яке стерилізує безпритульних тварин за кошти канадського благодійного фонду.

2) упередити викидання тварин на вулицю. Провести просвітницьку роботу з населенням про відповідальність (адмінпокарання) за подібні дії, а також інформувати про наявні засоби контрацепції для собак та котів. Встановити в особливо людних місцях відеоспостереження з метою виявлення правопорушників.

3) через засоби масової інформації закликати людей не відпускати домашніх собак на вільний вигул (а їх багато на наших вулицях) і рекомендувати селищним депутатам розробити систему штрафів за такі порушення.

Зауважимо, до обласної Програми з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами вже приєдналось багато населених пунктів, серед найближчих – Єрки, Ватутіне, Звенигородка, Сміла, Тальне і сам Катеринопіль. Великі міста, як Київ, Львів, Чернівці, вирішують цю проблему аналогічним шляхом, хоч чисельність бездомних собак там вимірюється сотнями. Впровадження програми не прибере повністю безпритульних тварин з вулиць наших міст, але суттєво знизить їхню кількість та агресію стосовно людини, яка в найбільшій мірі виявляється у період статевого збудження та під час захисту потомства.

Варто зазначити, за свідченням екологів, там де повністю зникають безпритульні собаки, з’являються популяції лисів та інших хижаків, оскільки екосистема планети тримає рівновагу.

Один із присутніх – член виконкому Валерій Бондаренко – виявив незгоду із рішенням комісії та після її завершення заявив, що планує у своєму мікрорайоні найближчим часом відстріляти безпритульних тварин. Звертаємо на це увагу правоохоронних органів, оскільки йдеться про несанкціоноване використання вогнепальної зброї у населеному пункті. Від таких дій можуть постраждати не лише тварини, а й люди, і навіть діти.

Для довідки: У 2017 році набув чинності також закон про кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, у тому числі й бездомними. Згідно з ним максимальне покарання (за вбивство тварини) – позбавлення волі строком від 3-8 років.

Нагадаємо, що у Німеччині штраф за викидання тварини на вулицю (це прирівнюється до знущання або жорстокого поводження) – 25000 євро. У Європі, до якої ми так прагнемо, відповідно до Конвенції про гуманне ставлення до тварин, власники зобов’язані стерилізувати собаку, якщо вона безпородна. Пам’ятаймо, безпритульні тварини – наша спільна відповідальність.

Сподіваємось, що рекомендації комісії будуть селищною радою розглянуті та своєчасно виконані.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

13.04.2019 20:04
Переглядів: 1566
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.