У Катеринополі всі можуть знайти заняття до душі

Нещодавно ми писали, що в Катеринополі відкрили сучасний Центр інтелектуального та творчого розвитку «Крок назустріч». Нині вирішили поцікавитись, чим він живе, як функціонує.
– Я сама цей проєкт писала, – розповідає керівник місцевого Центру надання соціальних послуг Анна Жоломко. – Він майже на мільйон. Його профінансували два грантодавці: Фонд родини Нечитайло (закупив обладнання) та «МХП – Громаді» (ремонт кімнат). Я була у Золотоноші на презентації. Фонд родини Нечитайло оголосив конкурс, запропонувавши нам створити соціальні майстерні. Коли я почула про співфінансування «50 на 50», засмутилась. Де громаді взяти такі кошти? Але, на щастя, співробітники «МХП» також нам запропонували допомогу, знаючи мене з попередніх проєктів. У нашій громаді ніхто поняття не мав, що я щось писала й кудись подавала. Уже згодом, коли приїхали представники від фондів, тоді я все розповіла голові. Так пішла робота. Тут все продумано до дрібниць. Колір, меблі, обладнання. Навіть вазони добирались з любов’ю. Рік ми працювали, не покладаючи рук. І в суботу, і в неділю, на всіх вихідних. Потім ще підшукували майстрів. І зробили! Ось: полюбуйтесь!
Аби зрозуміти, на які послуги буде найбільший попит, соцпрацівники проводили анкетування поміж населення. Виграли комп’ютерна і швейна справи. Згодом відкриють гурток із вишивки.


Приміщення повністю пристосоване для людей з особливими потребами. Є поручні, спеціальний санвузол. Кухня. Холодна й гаряча вода. На вході – пандус. Облаштовуючи кімнати, працювали з дизайнером, який приїжджав із Черкас.
На обліку в Центрі розвитку нині перебуває 23 особи. Хтось ходить сюди, аби освоїти ліплення з пластиліну, хтось – малювати, хтось – читати вірші.


– Шестеро людей вивчають у нас комп’ютер, двоє опановують швейну справу. Багато планують відвідувати заняття з осені, коли зберуть урожай на городах. Хочемо, аби до нас приходило чим більше пенсіонерів. Будемо проводити різноманітні гуртки: миловаріння, виготовлення свічок тощо. На Івана Купала у нас було 14 відвідувачів. Ми організували для них солодкий стіл. Далі плануємо зібратись на Маковея. Хочемо проводити такі заходи частіше. Та й люди зацікавлені, – розповідає керівниця Центру Наталя Калюжна.
– Для всіх, хто перебуває на обліку, – додає кравчиня Марина Карачарова, – окрім навчання швейній справі, пропонуємо безкоштовний дрібний ремонт одягу.
Ірина Піщана навчає підопічних комп’ютерній грамотності та іншим премудростям. «Ми виходимо із потреб та інтересів людини, – каже. – З однією ліпимо, малюємо, складаємо пазли, з іншою – вивчаємо Google, з третьою – освоюємо роботу на планшеті, допомагаємо розібратися з «Вайбером».


Дуже тепло відгукуються про роботу Центру розвитку катеринопільські пенсіонери. «Я була там на Івана Купала, розповідала про народні традиції, читала свої вірші, – каже Марія Волотовська. – Ми співали пісень, плели вінки. Там чудово. Дуже гарно. Анна Жоломко облаштувала заклад зразково. Видно, що творча людина. Мені там дуже подобається: меблі, техніка. Коли б таких керівників, які дбають про людей, побільше! Відповідальна, принципова. Молодець. Персонал дуже привітний. Нас пригощали. Вручали призи. Уже запросили на Маковея. Піду сама й рекомендуватиму подругам».
Аби стати на облік у Центр розвитку, треба здійснити процедуру оформлення, принісши медичний висновок, довідку про склад сім’ї, посвідчення та інші документи. Тут чекають на всіх, хто потрапив у складні життєві обставини (втратив роботу, скоротили, малозабезпечених, людей з інвалідністю, багатодітних тощо) та, звісно ж, пенсіонерів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

04.08.2021 09:00
Переглядів: 1018
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.