У Катеринополі сусіди зневажили загиблого в АТО

Катеринопільська селищна рада, на виконання закону про декомунізацію, перейменувала 12 вулиць та 2 провулки. Зокрема: Леніна – на вул. Соборна, Петровського – на вул. Вільного козацтва, Щорса – на вул. Івана Франка, Ворошилова – на вул. Героїв Чорнобиля, Жовтнева – на вул. Козацька, Радянська – на вул. Незалежності, Будьонного – на вул. Свободи, Чапаєва – на вул. Вишнева, Кірова – Героїв Небесної Сотні, Комсомольська – на вул. Пилипа Орлика, Колгоспна – на вул. Фермерська, Залізнична – на вул. Руслана Бобурова.

Провулки: Щорса – на провулок Івана Франка, Чапаєва – на провулок Вишневий.

Голова комісії з перейменування вулиць Катеринополя Микола Замковенко зазначає, що це не повний список вулиць із радянськими назвами.

– Ми пропонували перейменувати: Ватутіна на вул. Богдана Хмельницького, Карла Маркса на вул. В’ячеслава Чорновола, Енгельса на Семена Гризла. Однак група депутатів виступила проти і ці вулиці так і залишились із нинішніми назвами. Не думаю, що це випадковість. На Катеринопільщині назвати вулицю іменем українського патріота практично нереально. Складається враження, що народні обранці не поважають борців за волю України та бояться повернення комуністів чи приходу Путіна.

Наприкінці грудня Катеринопільська селищна рада виявила непослідовність і неповагу до прийнятих рішень, бо внесла зміни до свого рішення від 19 листопада 2015 року і змінила назви щойно перейменованих вулиць Руслана Бобурова і Пилипа Орлика.

– Офіційно підставою стало звернення двох десятків мешканців цих вулиць, – каже Замковенко. – Коли під час одного із засідань я запропонував назвати центральну вулицю селища іменем Бобурова, то виявився єдиним, хто підтримав цю пропозицію. Тоді запропонував ще один варіант – перейменувати на честь незламного воїна вулицю Петровського. І знову голосів не вистачило. Зрештою зійшлися на тому, що ім’ям Руслана Бобурова назвуть вулицю Залізничну. Вона хоч і не підпадає під закон про декомунізацію, але це вулиця, на якій довгий час жив патріот України, який віддав життя за всіх українців, у тому числі і жителів цієї вулиці. Але сталося не так, як гадалося. «Новим» рішенням 24 депутати, список яких опублікуємо у одному із наступних номерів, повернули вулиці Руслана Бобурова стару назву – Залізнична, а Комсомольська стала Весняною.

– А можна було б і Банановою назвати, – каже працівник селищної ради Геннадій Джус. – Це говорить про одне – відсутність совісті і моралі, я вже не кажу про український культурний світогляд, патріотизм, любов! Та де там, хоча б пізнання власної історії держави, славетних українців, людей великої сили духу. Як можна протиставити «весняну» – Пилипу Орлику і не виконати свій священний обов’язок перед загиблим земляком Русланом Бобуровим?

Щоб хоч якось виправдати свої дії, та ж таки Катеринопільська селищна рада назвала парк по вулиці Соборній (в районі залізничного переїзду) іменем Руслана Бобурова та планує встановити в м. Катеринополі на початку провулку Шкільного пам’ятний знак (хрест) на честь українського героя, військового і громадського діяча часів УНР, організатора, кошового отамана і Генерального осавула Вільного козацтва Семена Гризла.

Фінансування витрат, пов’язаних із заміною табличок і покажчиків вулиць, буде здійснено за рахунок коштів селищного бюджету.

Нагадаємо, уродженець Катеринополя Руслан Бобуров брав участь у Афганській війні, був активним учасником Революції Гідності, а коли розпочалася антитерористична операція на сході України, став до лав добровольчого батальйону «Айдар». Мав позивний «Німець». Про його відвагу свідчить те, що за спогадами побратимів, «сєпари» оголосили винагороду за голову Бобурова. Легендарний боєць 24-й окремого штурмового батальйону «Айдар» Руслан Бобуров («Німець»), загинув під час обстрілу «Градами» 31 січня 2015 року біля м. Щастя, Луганської області. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Олег ШАТАЙЛО

13.01.2016 19:18
Переглядів: 1980
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.