У Катеринополі неврожай на вишні й дорожчає олія

Цього року в Катеринополі дощів не бракує. Це дало можливість вдосталь наласуватись полуницями, що люблять тепло та вологу. Остання ціна була 25 гривень за кіло, а торік – 45-50.

Натомість вишні, які на Катеринопільщині зазвичай продавали за копійки – 5-10 гривень за кілограм, нині в дефіциті.

«Вишень через пізні заморозки майже нема. За весь базар винесли одне відро (35 гривень за кілограм), яке відразу ж купили. Продавець довго не затримався. А черешень ми взагалі в цьому році на ринку практично не бачили. Хто не кропив, згнили на дереві. А покропити було складно, бо дощі лили один за одним», – розповіли торговці в п’ятницю 16 липня.

Зауважимо, минулого року вишні були по 10-20 гривень за кіло (залежно від розміру та сорту). Цього ж літа вони догнали в ціні запашну, вітамінну смородину, яка коштує 30 –35 гривень за кілограм. Це при тому, що вишні збирати набагато легше й з них багато відходів у вигляді кісточок. Минулого року за смородину просили 40-60 гривень.

Цілющі малина, ожина й порічки коштують у Катеринополі 30 гривень за літр.

Часник можна придбати за 40, капусту, кабачки, огірки – 8-10 гривень за кілограм. Удвічі порівняно з минулим роком виросла в ціні соняшникова олія. Торік у цю пору вона коштувала 30 гривень за літр, тепер – понад 60.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

20.07.2021 09:54
Переглядів: 460
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.