У Катеринополі на Черкащині працівники садочків отримали дві третіх від ставки

На сесії Катеринопільської районної ради, що відбулась 17 липня, голова місцевої організації Профспілки працівників освіти і науки України Роксана Бойко поскаржилась депутатам на неповну виплату заробітної плати працівникам катеринопільських дитячих садочків – «Сонечко» та «Казка» ─ у період карантину. За її словами, Катеринопільська селищна рада здійснила неправильну виплату заробітної плати цим установам за період з 13 березня по 31 травня. «Під час карантину працівникам дитячих садочків було проплачено тільки дві третіх від ставки, ─ наголосила чиновниця, ─ що за собою тягне майбутні проблеми при виході на пенсію, нарахуванні відпускних і т.д».

Окрім того, на адресу селищного голови Івана Гегедоша був направлений лист від імені профспілки, в якому йдеться:

«Згідно з пунктом 5.2.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки встановлено, що періоди, впродовж яких у навчальних закладах не здійснювався навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку з санітарно-епідеміологічними, кліматичними, чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників. У пункті 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки уточнено інформацію щодо оплати простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їхньої вини, у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу). Вищезазначеним пунктом Угоди також передбачено забезпечення оплати праці всіх інших педагогічних працівників (вихователів, вихователів-методистів, педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів, керівників гуртків, музичних керівників тощо) закладів освіти у випадках епідемії з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням умов законодавства».

У райраді порадили: «Якщо є ознаки порушення закону, то треба звертатися до суду».

Селищний голова Іван Гегедош вважає, що його установа закон не порушувала. «Через карантин суттєво зменшились надходження до бюджету. Відтак необхідних коштів у бюджеті не було. Згідно із законодавством маємо право заплатити дві третіх. Ми не порушували закон. Якби були кошти, заплатили б повністю. Наразі на три місяці не вистачає фінансування до кінця року на заробітну плату освіті».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

24.07.2020 17:50
Переглядів: 1327
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.