У Катеринополі «Черкащанам» роздали землю

Черговий скандал розгорівся після сесії Катеринопільської селищної ради 26 травня. Катеринопільчани телефонують до нашої редакції, скаржаться: «Ми не можемо добитися правди. Ще в квітні на сесії селищна рада розглядала питання щодо інвентаризації 109 га землі в адмінмежах селищної ради та введення її до земель комунальної власності. Тоді депутати пересварилися, хто оплачуватиме роботи з інвентаризації цієї землі та кому вона згодом дістанеться. Селищний депутат Михайло Морозюк наполягав, щоб процедуру інвентаризації оплатив обласний депутат Олександр Коваленко, оскільки той не один рік цю землю обробляє. Олександр Анатолійович вагався, боячись, що земля йому врешті не дістанеться. Селищний голова запропонував з питанням оплати та використання розібратися згодом, а на квітневій сесії лиш визначитись із потребою інвентаризації. Обіцяв, що з часом вирішиться: здаватимуть цю землю в оренду чи передадуть у користування людям. І ось нині, 26 травня, її роздали, в основному депутатам із ВО «Черкащани» та членам їхніх сімей, видно в нагороду за підтримку політики партії. За чутками, роздали при умові, що ті віддадуть її в оренду Олександру Коваленку. Такий собі дерибан землі під керівництвом обласного депутата. Простим людям навіть не повідомили, що є можливість отримати наділи. Нам кажуть: «Шукайте вільні землі на кадастровій карті самі, бо якщо ми для вас підбиратимемо, то це буде корупція». А те, що вони зробили, як назвати? В громаді є атовці, які ще не отримали землі, переселенці, що втратили все, багатодітні сім’ї, що мають потребу в додаткових доходах, люди похилого віку з величезним трудовим стажем. Коли до них дійде черга? Та й звідки їм знати, де є вільна земля, якщо вони не працюють у селищній раді, а обіцяну інформацію щодо інвентаризації земель громади ніхто не висвітлює».
Люди кажуть, що вони не проти, аби землю давали лікарям, вчителям, депутатам, але мають бути якісь критерії першочергового відбору, скажімо, стаж роботи, період проживання, наявність-відсутність інших земельних наділів у сім’ї. Адже є родини, що володіють п’ятьма паями, а є такі, що не мають жодного.
Зауважимо, це не вперше катеринопільчани нарікають на безсистемність у питанні приватизації землі. Незрозуміло також, за що в подальшому збирається функціонувати дана громада, яка не має промисловості й так щедро роздає земельні ресурси. Можливо з податків на нерухомість та на людські наділи? Ще більше обурює місцевих жителів, що інформацію про передачу землі (кому та скільки) заздалегідь не висвітлюють на офіційному сайті.
До слова, в багатьох інших громадах є затверджені Положення про порядок надання земельних ділянок громадянам для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель комунальної власності, де все регламентовано: кому в першу чергу, коли і скільки.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

02.06.2021 17:14
Переглядів: 2704
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.