У Катеринопільській ОТГ оптимізували 5 шкіл

26 травня на сесії Катеринопільської селищної ради оптимізували 5 шкіл. Згідно з новою системою освіти тепер в Україні буде три типи шкіл: початкова (1-4 класи), гімназія (5-9), ліцей (10-12). Відповідно до цього, пояснив начальник відділу освіти, молоді та спорту Володимир Химич, а також враховуючи демографічну ситуацію в громаді та можливості місцевого бюджету, селищна рада вирішила Вікнинський НВК І-ІІІ ступенів (де навчались учні з 1-го по 11-ий) клас реформувати у Вікнинську гімназію (дошкільна й базова середня освіта), а 4 дев’ятирічки (Розсохуватську, Гончариську, Кайтанівську й Вербовецьку оптимізувати в початкові школи (дошкільна й початкова освіта).

Перші чотири проєкти селищні депутати майже одноголосно підтримали. В залі теж ніхто не протестував. Натомість, коли почали розглядати питання Вербовецької школи, батьки, присутні в залі, та староста села висловили незгоду.

«Ніде, ні в одному населеному пункті не проводили скільки сходок, як у нашому селі стосовно школи та об’єднання в громаду,– розпочала виступ колишня очільниця Вербовця Валентина Кравцова. – Ми одні з перших погодились приєднатися до Катеринополя. Основною умовою було те, щоб громада зберегла нашу школу без реорганізації. Нам пообіцяли, що найближчі 5 років цього не станеться. Депутат обласної ради Олександр Коваленко був присутній при цій розмові. Ми погодились вступити в громаду. Нам обіцяли, що наше село буде процвітати. Якщо закриття шкіл – це розквіт села, то я особисто перед нашою громадою схиляю голову, що я повела село у Катеринопільську ОТГ. Закликаю дотриматися слова й відмінити рішення щодо реорганізації». Пані Валентина наголосила, що в школи є потенціал розвитку. Окрім того, місцеві підприємці готові їй допомагати матеріально. Рівень навчання батьків абсолютно влаштовує.

Емоційний виступ був також у чинної старости села Надії Кожушко. Посадовиця пояснила, що зробить усе можливе, щоб зібрати необхідних 40 учнів (наразі є 37) на 1-ше вересня, готова працювати на мінімальну зарплату, аби тільки зберегти школу, адже сама в минулому була її директором. «Для Вербовця (батьків, дітей, вчителів) школа – це найсвятіше, найдорожче місце. Ми нею дуже дорожимо», – підкреслила Надія Федорівна й закликала депутатів не голосувати за винесене рішення.

Голова громади Володимир Коваленко уважно вислухав виступаючих, але стояв на своєму: підвезення забезпечать, відстань до Катеринополя не значна (8км), індивідуальне навчання має бути виключно по домівках, а не в школі; опорні школи дадуть якісніші знання, діти отримають доступ до сучасних технічних засобів. «Школа не для села, школа для діток»,– наголосив.

Втрутився у дебати й обласний депутат Олександр Коваленко. Зауважив, що попередні роки робив усе можливе, аби зберегти малокомплектні школи. Однак нині, в силу законодавчих змін, не може нічим зарадити. Відтак запропонував, з його погляду, чудове рішення: не закривати сесію, хоча б днів на 5, та звернутись за підтримкою до депутата Верховної Ради Андрія Стріхарського, аби той допоміг.

«Стріхарський не вирішує таких питань. Це справа не його компетенції. Якщо б навіть нардеп якимось чином допоміг, його б на другий день закидали подібними запитами. Крім того, що заважало обласному депутату звернутись до Стріхарського раніше? Він лише на сесії почув про оптимізацію катеринопільських шкіл?» – дивувались присутні.

Володимир Коваленко взяв до уваги пораду однофамільця, однак виніс питання про оптимізацію Вербовецької школи на голосування. Ініціатива обласного депутата, очевидно, внесла певні сум’яття у майже завжди злагоджені ряди «Черкащан», тому це питання довелось переголосовували двічі. «Черкащани» Микола Вовкотруб та Сергій Приходько наголосили, якщо залишати без змін школу у Вербовці, тоді треба й у Гончарисі та Розсохуватці, де їхні підприємства орендують землі. Врешті рішенням сесії Катеринопільської селищної ради Вербовецьку дев’ятирічку таки понизили до рівня початкової школи.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

03.06.2021 12:20
Переглядів: 1524
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.