У Катеринопільській ОТГ дають землю, та не всім

Ми вже писали раніше, як мешканці Розсохуватки Наталії Школьній відмовили у затвердженні 2-ох гектарів землі. Відмовили також її чоловікові. Подружжя не має паїв, не має роботи в селі, тож сподівалось із цих наділів жити. Однак не судилось.
«До чого ми котимось? Ви чули, як заступник голови громади Сергій Приходько на сесії закликав Школьній землі не давати, бо має до неї особисті претензії? Чого далі очікувати?» — дивуються люди в громаді.
Поза тим, уже дві сесії підряд зачитують довжелезні списки про виділення землі: комусь під хату, комусь під город, а переважно — на два гектари для ведення особистого селянського господарства. Розібратись у цих списках не просто, тут усі разом, уперемішку: й місцеві, й немісцеві, й атовці, й звичайні громадяни. Депутати голосують. Але й просять ознайомлювати з цими списками попередньо (хоча б на сайті громади) та класифікувати їх за рубриками. Скажімо, наділи для учасників бойових дій, для мешканців громади, для інших громадян України тощо, аби не голосувати гамузом за все. Керівництво обіцяє прислухатися. Втім, навіть рішень сесії з цих питань поки що не публікують. Люди кажуть, один проект рішення був, але й той згодом зник з офіційного сайту.
Вікнинський кооператив «Медовий Яр» на останній сесії 19 березня попросив 12 га землі біля Вікниного, з-поміж яких більшість невгідь (кущі, руїни забудов), в оренду на 20 років для розвитку бджільництва. Представник підприємства Анатолій Кураш каже, що кооператив уже має до 300 вуликів, планує розширюватись. Таку пасіку не слід тримати в селі, тому виникла потреба в оренді землі.
Однак на сесії з’ясувалось, що кооперативу дають лише 6 га, а решту землі виділили за трьома заявами вікнинському сільгоспвиробнику Анатолію Гончару (2 га) та ще двом особам (по 2 га), які, як звучало на засіданні, є його родичами.
– Я думав, що таке можна лише по телевізору побачити, – обурювався Кураш, виступаючи. – Ми просили 12 га, а дають 6, бо Гончару, який має понад 2000 га, ще землі не вистачає. То віддайте йому! Мене наділ на 6 га не влаштовує. Я не згоден: або давайте всю землю, або до побачення. Ось так ви підтримуєте молодих підприємців?! Багатому ще даєте, а бідним створюєте умови, щоб на заробітки їхали.
Депутати взяли тайм-аут, щоб розібратись у ситуації до наступного пленарного засідання. У кооператора з’явилась надія, що до його слів прислухаються. Чоловік розраховував на плюралізм думок народних обранців та підтримку обласного депутата Олександра Коваленка. «Це ж не феодалізм, де все самочинно вирішує староста чи місцевий багатій. Це громада, в якій 26 депутатів, 5 політичних партій. Кожен може висловити свою позицію», – плекав сподівання Кураш.
Пізніше він пояснив нашому виданню, що просить 12 га, бо хоче там і пасіку поставити, і будиночок для сторожа звести, і медоноси посіяти.
– Там ще скільки наробитися треба! Скільки вкласти сил та коштів. Ради чого? Ради 6 га невгідь? А ми ж іще хочемо розширятися до 600 вуликів. Я ніколи не думав, що цією захаращеною землею хтось спокуситься. Те, що трапилось, очевидно, справа принципу, оскільки з Гончаром у мене давні непорозуміння. Він колись хотів покропити поля о 17-ій (треба після 9-ої вечора), а я викликав поліцію, – скаржився чоловік. Паїв його сім’я не має.
У п’ятницю 26 березня врешті відбулось друге пленарне засідання сесії. Однак кооператори «виторгували» у депутатів лише 2 га (з 6-ти), від яких відмовився Анатолій Гончар. Кураш своєї позиції не змінив: або вся земля, або кооператив відкликає заяву.
Оскільки претенденти на один і той же земельний наділ не дійшли згоди, його винесли на аукціон. «Це єдине законне рішення в даній ситуації», – підсумували в сесійній залі». Й проголосували майже одноголосно (21 за, 1 не голосував, 1 утримався).
Звісно, що так! Але чому тоді наділи, які просило подружжя Школьних не винесли на земельні торги? Адже там теж не було згоди між претендентами. Крім того, і пані Наталя, і її чоловік уже витратили чималі кошти (по 4,5 тисячі) на оформлення проектів? Депутатам не шкода грошей простих людей? Може, й простих людей не шкода?
– Складається враження, що наші депутати та селищний голова лобіюють інтереси виключно місцевих багатіїв: Приходька, Гончара, Сашка Коваленка, а простим людям або вся надія на Бога, або прямий шлях за кордон на заробітки, – коментують катеринопільчани.
Як компроміс кооперативу «Медовий Яр» було запропоновано інші земельні наділи, але з різних причин вони кооператорам не підійшли. «Там косогори, а в нас вулики на фурах, як ми туди дістанемось?» – зауважили представники.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

01.04.2021 11:40
Переглядів: 2310
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.