У Катеринопільській лікарні запевняють, що допомогу нададуть усім, хто потребує - Вісті Черкащини

У Катеринопільській лікарні запевняють, що допомогу нададуть усім, хто потребує

Світову пандемію кожен переживає по-своєму. Хтось у неї зовсім не вірить. А хтось скуповує всі можливі препарати в аптеці. Окремі «оптимісти» запасаються власними кисневими балонами про всяк випадок, а дехто навіть замислюється, чи не встановити, скажімо, апарат ШВЛ у гаражі.

У Катеринопільській лікарні аж таку паніку вважають необґрунтованою. Головний лікар вторинки Людмила Борецька запевняє, що нині хоч і не проста ситуація, але контрольована. Кисню достатньо.

«Нам зараз досить складно,— каже. — Але у меддопомозі ми нікому не відмовляємо. Надаємо. Все, що треба виконуємо. І хоч нині дехто з медиків хворіє, перебуває на самоізоляції, їх заміняють інші фахівці. Така ситуація зараз повсюди в Україні. Маємо бокс для попереднього обстеження. Працює інфекційне відділення на повну потужність. Реанімація. У нас є до 20 кисневих балонів (плануємо ще докуповувати), 4 кисневі концентратори. Жодного балона нема пустого. Йде постійне забезпечення киснем. Крім того, ми тісно співпрацюємо з іншими медзакладами, куди при потребі направляємо хворих — Звенигородкою, Лисянкою, Корсунем, Черкасами».

Зауважимо, Катеринопільська лікарня не має статусу закладу, що лікує пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Для цього треба мати 4 анестезіолога, а тут 2. Відтак персонал закладу позбавлений належних доплат, хоч щодня ризикує своїм здоров’ям. Попри це медики працюють сумлінно й самовіддано, не відмовляючи в допомозі хворим. За протоколом лікарня повинна хворих з коронавірусом, що потребують госпіталізації (мають ускладнення) відправляти в спеціалізовані клініки. Однак, до встановлення, чи пацієнт інфікований ковід (а це може зайняти кілька днів), людині все рівно треба надати допомогу. Ситуацію ускладнює також те, що у спеціалізованих закладах нині дефіцит місць.

Звісно, й забезпечення Катеринопільської ЦРЛ не таке, яке має бути в закладу, що обслуговує хворих із ковід-19, а тому спонсорська підтримка, допомога вітається.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

24.11.2020 10:08
Переглядів: 1925
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.