У Гуляйполі на Катеринопільщині провели грандіозне свято

У суботу 11 вересня в Гуляйполі на Катеринопільшині Звенигородського району відзначали День села. До цього свята, дякуючи меценатам, місцевим жителям та працівникам, село причепурилося до непізнаваності. Викосили траву, висапали клумби, поновили асфальтне покриття у центрі, обгородили парк, поставили елегантні ліхтарі, стяг із тризубом на щоглі, облаштували фотозону «❤ Гуляйполе» та концертну з професійною сценою. Для глядачів поставили стільці. У фудзоні – столи. Стіну старого магазина прикрасили мальовничим панно на тему сільського життя.


Вели захід Сергій та Тетяна Говраси з Мокрокалигірської громади. Староста села Тетяна Клапоушенко та голова Катеринопільської громади Володимир Коваленко привітали гуляйпільців та гостей зі святом, вручили подарунки місцевим жителям, поміж яких атовцям (Андрію Бугері, Володимиру Драному, Роману Вітвіцькому, Олександру Гаркавому, Вадиму Каратнюку, Михайлу Шевченку, Володимиру Матківському) та воїнам-інтернаціоналістам (Василю Ситнику, Петру Білоусу, матері учасника бойових дій – Антоніні Білоус).
Приємним сюрпризом для гуляйпільців була зустріч із відомим земляком, професором, літератором Михайлом Наєнком, що приїхав зі столиці спеціально привітати рідний край, людей зі святом та подарувати свої нові книги місцевій бібліотеці. Михайло Кузьмович нагадав, що історія Гуляйполя сягає часів тисячолітньої давнини, трипілля й висловив сподівання, що село ще відродить свою колишню славу.


Концертна програма свята була на найвищому рівні. Для глядачів співали подружжя Говрасів, Володимир Матківський, хор «Журавка», а на завершення – володар трьох золотих дисків, народний артист України Степан Гіга з родиною (сином Степаном, донькою Квітославою, внуком Даніелем) у супроводі музичного гурту «Друзі мої» (керівник – заслужений артист України Павло Петренко). Вів другу частину концерту заслужений артист України Ігор Мельник, що веселив присутніх жартами про куму та кума. До слова, діти Степана Гіги теж мають почесні звання заслужених артистів. Внук Даніель – маленький містер Прикарпаття, телеведучий, володар Гран Прі міжнародного фестивалю у Празі.
В кінці програми небо над Гуляполем засяяло неймовірним святковим салютом.


«Крутезно. І музика, і оновлене Гуляйполе. Якби в кожному селі нашої громади таке проводили, то наше життя перетворилось би на суцільне свято», – поділились враженнями молоді люди, що приїхали з Катеринополя.
«Мені дуже-дуже все сподобалось. Такого свята в Гуляйполі, скільки живу, ще не було: барвисто, феєрично, красиво. Ще всю ніч згадувала пісні Степана Гіги. Вони надзвичайні, правдиві, душевні», – розповіла пенсіонерка Марія Ситник.


Загалом гостей цього дня у Гуляйполі було багато. З’їхались люди з усіх навколишніх сіл. Дружно прийшли на захід і самі гуляйпільці. Було чимало стареньких, що, мабуть, роками не виходили з дому. Й більшість досиділи програму до завершення. Люди раділи нагоді зустрітися, поспілкуватись. Організатори щедро пригощали безкоштовною кашею. За гроші можна було придбати шашлик, пиріжки, курячі стегенця, солодкі напої пиво і таке інше.


Та найбільше порадувало, що це свято було послідовно українським. Ні виконавці, ні ведучі не зійшли на манівці, зі сцени звучало виключно українське слово.
«Тобі вклонюся, доленько моя, за те, що на землі цій народився, що українське слово знаю я, що пісні материнської навчився», – співав юний Даніель. І, власне, вся родина Степана Гіги, його музичний колектив сповідують таку філософію і несуть її в люди.


До побажань: шановне керівництво громади, відремонтуйте дорогу в напрямку Пальчика, бо окремі ями створюють небезпеку не тільки для авто, але й для людей.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

 

14.09.2021 15:11
Переглядів: 703
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.