Топ-5 резонансних подій Катеринопільщини за 2016-й

1. У лютому місяці 2016 року на День закоханих у Катеринополі (а перед цим – 30 січня у Єрках) відстріляли безпритульних собак. Ця подія викликала широкий резонанс у пресі. За матеріалами журналістів було відкрито кримінальне провадження. Катеринопільських зловмисників так і не знайшли, а стосовно єрківських поліцією було складено протоколи про адміністративне правопорушення й передано до суду. Численні випадки вбивства тварин стали каталізатором прийняття Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки. Катеринопіль, що напередодні прийняв селищний еквівалент цієї програми, отримає обладнання на суму 126 тисяч гривень, необхідне для відкриття першого в області стерилізаційно-карантинного пункту, передбаченого цією програмою. Таку підтримку надало Посольство Канади в Україні – завдяки гранту, виграному черкаським благодійним фондом “Еко-Центр” (керівництво – Олена Литвинова та Оксана Савіцька). Відкриття у Катеринополі стерилізаційно-карантинного пункту – з участю обласної влади та Посольства Канади в Україні – заплановане на початок січня 2017 року.

2.У березні вся Україна дізналася про атовця Олега Савранського, що зимував у землянці зі своєю вагітною дружиною. Подія миттю облетіла майже всі центральні телеканали, висвітлювалася також програмою “Гроші”. Невдовзі районне керівництво разом із Новоселицькою сільською радою віднайшло кошти на придбання житла родині Савранських. Наразі завершується процедура оформлення документів. Олег служить за контрактом у Збройних силах України.

3. Цього ж місяця розгорівся скандал навколо застарілих шостаківських очисних споруд. Люди стомилися боротися з відписками чиновників і звернулися за допомогою до преси. У КРДА ми дізналися, що гроші на будівництво нових очисних споруд знайдені й незабаром розпочнеться їх спорудження. На жаль, кілька разів переносилися строки здачі об’єкту, але на сьогодні роботу завершено, офіційне відкриття заплановане на 30 грудня цього року.

4. У квітні рішенням голови КРДА розпочався процес реорганізації районного відділу освіти у відділ освіти молоді та спорту. Роботу втратив Микола Ткаченко – керівник відділу освіти. У результаті виник конфлікт між КРДА та освітянами, що вилився у гучний протест під стінами адміністрації. Катеринопільська профспілка працівників освіти і науки подала в суд на рішення КРДА . У вересні 2016 року Черкаським окружним адміністративним судом було скасовано розпорядження голови Катеринопільської районної державної адміністрації, однак районне керівництво подало на апеляцію. На початку грудня Київський апеляційний адміністративний суд відмовив Катеринопільській райдержадміністрації у задоволенні цієї апеляції. Наразі справу вирішуватимуть у Касаційному суді України.

5.Не менший резонанс викликало перейменування вулиць у Катеринополі. Перейменувавши низку вулиць, керуючись законом про декомунізацію, селищна рада, зважаючи на опір населення, не наважилась перейменувати вулиці Карла Маркса, Енгельса, Печиборща тощо, через що місцевій Комісії з перейменувань довелося звертатись за допомогою до обласного очільника Юрія Ткаченка. Наразі більшість одіозних вулиць у Катеринополі перейменовано, але, з незрозумілих причин, досі залишаються не перейменованими провулки, що мають аналогічні назви.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

27.12.2016 16:03
Переглядів: 1560
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.