Створення Катеринопільської ОТГ зупинилось

Створення Катеринопільської ОТГ, ініційоване депутатами селищної ради, зупинилось. Спершу пропонували об’єднати всі 18 населених пунктів, які залишились в районі після утворення Єрківської та Мокрокалигірської громад. Не вийшло. Більшість сіл ідеї не підтримало. Потім зібралися об’єднувати 6 населених пунктів: Катеринопіль, Вербовець, Кайтанівку, Шостакове, Бродецьке, Гуляйполе. Катеринопіль та Гуляйполе провели громадські обговорення, на яких люди проголосували «за». Інші села утримуються. Процес об’єднання загальмував. Поміж причин відмови сільські голови переважно називають, що скоро й так об’єднають, куди спішити і таке інше. Усі чекають обіцяного новою владою завершення процесу децентралізації та місцевих виборів. Тим більше, що серед можливих дат проведення оговорюють листопад 2019, квітень або жовтень 2020. Про інфраструктурні субвенції для сіл в разі добровільного об’єднання уже ніхто, певно, особливо не хвилюється, буцімто вони невеликі, що буде, те й буде.

А тим часом у містечку пліткують, ніби сільських голів налякали нові розрахунки, які надіслали їм «десь згори» й за якими громада з 6 сіл виявилась нерентабельною, фінансово мало спроможною, тобто такою, що не зможе забезпечити повноцінне функціонування наявної в ній інфраструктури.

«Нам проводили розрахунки на основі районних звітів у Черкаському центрі місцевого самоврядування, і все було нормально, − кажуть у Катеринопільській селищній раді, − А тепер, за новими розрахунками, виходить, буцімто ми повинні самотужки утримувати всі районні заклади, які розміщені на території майбутньої громади. Чому? З якого дива? Даватимемо субвенцію на районний бюджет, як це робить Мокра та Єрки. Поналякували людей, та й годі».

Якби там не було, окрім Гуляйполя та Катеринополя об’єднуватись наразі ніхто не хоче. Отже, залишається очікувати, що приготує та як об’єднає нова влада.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

29.09.2019 12:22
Переглядів: 774
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.