Школярі з Катеринопільщини підкорили Говерлу

Команда Шостаківського НВК, яка в 2019 році здобула 2-ге місце в конкурсі «Зробимо Катеринопільщину кращою», нарешті скористалася своєю нагородою, вирушивши в триденний екскурсійний тур «Говерла – шлях до сонця». Через карантин діти довго очікували на цю поїздку. Нарешті мрії здійснилися. Шестеро школярів та двоє педагогів підкорили Говерлу.
– Сьогодні ми підкорили найвищу вершину України – Говерлу! Складний підйом, проте фантастичний краєвид, неймовірні емоції, незабутні враження! – похвалився 25 липня у «Фейсбук» Олександр Мандрика (учитель).


Загалом з дорогою поїздка зайняла 5 днів. За цей час шостаківські мандрівники успіли прогулятись по Львову, полюбуватись красотами Івано-Франківщини, Буковелю, відвідати монастир святого Іллі, скупатись у крижаному Манявському водоспаді, побувати на гуцульському карнавалі, ярмарку й етноконцерті в Яремче, що відбувався за участі популярних гуртів та виконавців: «КораЛЛі», «Rock H», «Медовий полин», «Цвіт кульбаби», «Ivan NAVI» тощо.


– Ми всі отримали незабутні враження: від природи, місцевої архітектури, звичаїв, спілкування з тамтешніми людьми, – розповідає вчителька Віта Мандрика. – Вражає, що на Говерлу піднімаються усі вікові групи. Ми там бачили і 70-річного дідуся, й 5-річну дитину, були навіть батьки з 6-місячним немовлям. Дехто здійснював сходження з домашніми улюбленцями – собачками. Ми обрали короткий, але крутий маршрут. З нами був гід і два супроводжуючих, які слідкували за безпекою. 2,5 години ми йшли вгору й 1,5 спускались назад. (Діти швидше). Мені сходження далось непросто. Було стомливо й трохи лячно озиратись навколо, адже йшли ми майже під прямим кутом. Під ногами – живе, рухливе каміння, глина. Однак я не здалася, дійшла до вершини й не пошкодувала, бо там досить круто. А от діти здолали шлях без особливих труднощів. Зокрема – хлопчики. Нам пощастило, бо цього дня тут була суха, сонячна погода. Тож краєвиди на Говерлі були неймовірні, запам’ятаються на все життя.


Зауважимо, цю подорож шостаківці виграли, облаштувавши на шкільному подвір’ї свого навчального закладу мотузкову галявину – спеціальний майданчик для занять спортом.
На осінь планується екскурсійний тур «Happy days, або 5 столиць! Берлін, Прага, Будапешт та Варшава» для переможців проєкту «Зробимо Катеринопільщину кращою» – катеринопільських ліцеїстів, які на чолі з педагогом Сергієм Вишемірським навели лад біля місцевої залізничної зупинки. Діти тоді не лише здійснили там генеральне прибирання, а й відремонтували зупинку, розмалювали її.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

06.08.2021 14:35
Переглядів: 498
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.