Що робитимуть у Єрківській громадській майстерні

4 вересня у Єрківській ОТГ, що на Катеринопільщині, відкрили громадську майстерню. Це такий центр побутового обслуговування, обладнаний різноманітними верстатами, приладами, інструментами, якими кожен може скористатися сам (якщо вміє) або ж замовити на них необхідну послугу в майстра. Громадська майстерня — це щось на зразок колишніх побуткомбінатів. Тут працюватимуть столяри, слюсарі, зварювальник, швачка, майстер з ремонту комп’ютерів.

Обладнання для майстерні закупили коштом спонсорів на підприємстві «Дніпро-М». Наразі тут встановили електричну швейну машинку, є циркулярна пилка, рейсмусовий, верстат, фрезер, болгарка, шуруповерт, торцювальний станок, шліфувальний верстат, свердлильний станок, слюсарний інструмент (викрутки, ключі, пасатижі), зварювальний апарат, компресор, пилосос тощо.

Ми запитали в одного з майстрів — Віктора Полташевського, чи матимуть доступ до цих інструментів та станків прості єрківчани.

«У майстра буде свій прейскурант на роботи та послуги. Якщо ж людина хоче працювати за якимось верстатом сама, то повинна врахувати, що майстер відповідає лише за обладнання, а за техніку безпеки вона відповідає сама, — пояснює чоловік. — Взяти паяльник у руки — це одне, а працювати з циркулярною пилкою — зовсім інше. Паяльником можна лише обпектись, а на циркулярці можна й пальці, й руку втратити. Тому треба, щоб для роботи із складнішим (небезпечним) обладнанням була спеціальна підготовка».

У Єрківській майстерні можна буде пошити постільну білизну, одяг. Виконати слюсарні роботи. Для точіння сап та сокир потрібне додаткове обладнання, яке обіцяли підвезти. Але ножі уже можна поточити. Досвідчені столярі під замовлення виготовлятимуть ліжка, столи, стільці, табуретки, будки для собак тощо. Однак не буде можливості робити фільончасті двері та віконні рами великого габариту (такі нема як винести з приміщення).

Матеріал або ж входитиме у загальний рахунок, або ж замовник надасть свій.

Цей проект — додаткові можливості для єрківчан та додаткові робочі місця. Лише ставай і роби!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

 

09.09.2020 11:58
Переглядів: 1211
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.