Селищний голова Єрок за 16 років керування не провів вуличне освітлення - Вісті Черкащини

Селищний голова Єрок за 16 років керування не провів вуличне освітлення

22 квітня біля Єрківської селищної ради громадські активісти провели акцію «Польовий STOP». Хотіли змусити голову Єрківської об’єднаної територіальної громади Леоніда Польового прислухатися до проблем мешканців селища. Уже неодноразово ЗМІ підіймали питання про екологічне лихо, що спіткало Єрки, ─ лісове звалище відходів м’ясопереробного та соєвого виробництва, однак місцева влада на екологічну кризу реагує досить мляво. Ще 7 квітня телеканал ICTV повідомив рішення комісії з надзвичайних ситуацій при РДА, що вже наступного дня на в’їзді до звалища буде встановлено шлагбаум, за два тижні звалище буде огороджене, а до понеділка, тобто 11 квітня, заходами всі відходи із поля фільтрації будуть ліквідовані. На жаль, 22 квітня, з усіх перерахованих заходів, ми бачили тільки невеличку яму, викопану біля полів фільтрації з невідомою метою. Шлагбаум був, але зник у невідомому напрямку. Окрім екологічних питань, на порядок денний зборів було винесено ще й ряд побутових проблем ─ освітлення селища, відсутність місць у дитсадку та інші.

Активісти зібралися, але голова громади не з’явився, посилаючись на велику зайнятість та проведення суботника. Замість нього вийшов радник Олександр Комаренко. Він, очевидно, участі у суботнику не брав, бо був у діловому костюмі.

– Скільки земель чи інших привілеїв ви віддали Юрію Косюку за час каденцій в Катеринопільській РДА? – питають люди. – Адже просто так вам би «Катеринопільський елеватор» не дав машину в користування. Якщо так, то машина усім треба.

─ Кому треба? Беріть! ─ Запропонував ключі від авто Комаренко. ─ За час моєї каденції Косюк не отримав жодного гектара землі. А хто там до мене чи після мене йому що роздавав, розбирайтеся з ними.

Люди нервували. З одного боку активісти, з іншого ─ вийшли з приміщення працівники селищної ради. Одна із стареньких, що стояла на межі цих двох груп, скаржилася:

─ Нашо ці збори? Нас усе влаштовує. Це зведення особистих рахунків!

Насамкінець підійшов Леонід Польовий.

─ Коли ви оприлюдните комплекс заходів щодо утилізації відходів м’ясного та соєвого виробництва?

─ Ці заходи розроблені. А хто ви такі, щоб я перед вами звітувався? Ви представляєте себе як громадська організація «Громадський контроль», але така організація не зареєстрована.

─ А чому ви не з’являєтесь на засідання комісії з надзвичайних ситуацій, куди вас запрошували?

─ Я туди надсилав свого представника ─ директора комунгоспу Василя Поліщука.

─ Вас звинувачують у незаконній вирубці лісу. Прокоментуйте цю ситуацію.

─ Той ліс, який, буцімто, я незаконно продав, увесь пішов на перекриття дитячого садочка. Прокуратура усе не раз перевіряла. Претензій нема.

─ А коли вирішиться проблема з місцями в дитячий садочок? Доводиться чекати чергу в 100 осіб або возити дітей у сусідні села.

─ Я місцями в садочок не опікуюсь, усі претензії до завідуючої.

─ В Єрках почастішали грабежі, коли буде зроблено вуличне освітлення? Ви 16 років при владі, невже не можна ставити хоча б один стовп на місяць?

─ У нас досить обмежений бюджет. Ми подали заявку у Фонд регіонального розвитку, якщо нам виділять кошти, тоді займемось освітленням.

─ А в катеринопільського голови, що більший бюджет? Він же зміг зробити освітлення містечка від Новоселиці до Кута і від переїзду до Шостакового. І при владі він менше за вас. Якщо нема грошей, то скоротіть свого радника, навіщо він нам? Ми за його призначення не голосували. Та й обговорення, чи потрібна така посада, не було. Ото скоротіть Комаренка, то з’являться гроші на стовпи.

─ Я не можу цього зробити. Бо тоді сенсу створення громади узагалі не буде.

─ А коли ви прозвітуєте про свої доходи? Ми хочемо бачити декларації?

─ На початку травня буде запущено сайт єрківської громади, там будуть і декларації, і новини. А зараз, хто бажає, зайдіть у селищну раду, там вам покажуть усі декларації, які вас цікавлять.

─ А хто створює цей сайт? Назвіть ім’я.

─ Я не знаю, хто точно. Програміст.

─ Люди, вас обманюють, ніхто його не робить. Він навіть ім’я не може назвати. Інформація, що розробляється сайт уже кілька раз лунала. З тих пір багато часу пройшло, а віз і нині там,─ зауважив Володимир Кіяніченко.

─ Сайт буде, на його запуск багато часу і коштів треба.

─ Не обманюйте. Створення і запуск сайту при бажанні займає кілька днів. Ну нехай тиждень!

─ А шо таке сайт? Нашо він нам здався? Я не знаю, шо це таке! ─ Підсумувала старенька, що раніше говорила про зведення особистих рахунків.

Розмова з активістами, видно, трохи вивела Польового з рівноваги, він подякував усім присутнім за зустріч, розвернувся і пішов під гучне скандування: «Ганьба!»

PS. Зі слів активістів, заявку на створення громадської організації «Громадський контроль» вони подали на розгляд виконкому селищної ради Єрок ще влітку 2014 року. Жодних відгуків з приводу цієї заяви вони 2 роки від посадовців не отримували. І тільки навесні 2016 року їх поінформували, що такої організації в Єдиному державному реєстрі не зафіксовано. Тим часом активісти стверджують, що вона є, діє, хоча юридично до кінця й не оформлена. Щобільше, з членами цієї організації активно співпрацює і РДА, і обласна екологічна служба.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

27.04.2016 12:51
Переглядів: 1706
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.