Роман Сорока присів із вагою 205 кг - Вісті Черкащини

Роман Сорока присів із вагою 205 кг

28-річний єрківчанин Роман Сорока став переможцем у кількох номінаціях чемпіонату з пауерліфтингу “Open Sparta Championship UPC 2017”, що проходив 11 лютого у місті Хорол Полтавської області.

“У селі більше часу для занять спортом, особливо зимою”

─ Мені 28 років, живу в Єрках, працюю монтером колії на залізниці. Спортом займаюсь десь років 7 із перервами. Як жив 2 роки у Львові, часу не вистачало, а в Єрках ─ вдосталь, особливо після роботи у зимовий час. У єрківський тренажерний зал ходжу, але рідко, там інвентар в основному для дівчат та дітей. Коли прошу, щоб докупили, то купляють велотренажери, те, що з їхнього погляду користується попитом. Хоча навіщо в селі велотренажери? Хочеш їздити на велосипеді, то можна це робити і на свіжому повітрі. Тому мушу їздити тренуватись у Ватутіне та Звенигородку, де більш професійне знаряддя.

До участі у змаганнях підштовхнула кохана

─ Я особливо не задумувався про участь у турнірах. Тренувався, та й усе. До змагань мене підштовхнула кохана дівчина – Марія. Саме вона наполягла, щоб я випробував себе у професійному спорті. Тож я вступив до Федерації пауерліфтингу України і подав заявку на участь у “Відкритому чемпіонаті з окремих вправ” (“Open Sparta Championship UPC 2017”), що проходив у Хоролі. Це був міжрегіональний чемпіонат, підготовчий до всеукраїнських змагань. На змагання ми з Марією поїхали удвох, нікого не посвячуючи в наші плани. Добре, що кохана мене підтримує і надихає у спортивній боротьбі, була поруч на всіх змаганнях, бинтувала ноги, підносила нашатир. Це важливо, бо не всі спортсмени мають таку підтримку близьких. Декому навпаки доводиться проходити через спротив рідних.

Виборов 1-ше місце з присідань

─ Я змагався у ваговій категорії до 90 кілограмів (82-90) із особистою вагою 86 кг. Брав участь у кількох турнірах. У присіданні зі штангою виборов у своїй ваговій категорії 1-ше місце, присівши з вагою 205 кг (виконав норматив кандидата в майстри спорту ), і 3-тє місце в абсолютній вазі, тобто поміж учасниками всіх вагових категорій. У жимі лежачи пожав 152,5 кг, посів 3-тє місце у своїй вазі й виконав норматив майстра спорту. У багатоповторному жимі виборов 1-ше місце, пожавши штангу 100 кг 20 разів, виконав норматив кандидата в майстри спорту. У піднятті штанги на біцепс взяв вагу 62,5 кг – 3-тє місце.

Плани на майбутнє

─ Планую, звичайно, продовжувати тренування, старатимусь не пропускати змагань всеукраїнського та міжрегіонального рівнів. Зроблю все, щоб Єрки та наш район зайняли гідну сторінку в історії пауерліфтингу.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Дивіться також: ‘Навіть не віриться, що тут можна буде займатися, та ще й безкоштовно”

16.02.2017 10:36
Переглядів: 4042
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.