Роман Боднар: «Керівництво ОТГ – це не господарі, а сервісна служба, найнята громадою й підзвітна громаді»

29 травня голова Черкаської обласної державної адміністрації перебував із робочим візитом на Катеринопільщині. Принагідно, катеринопільці звернулись до нього зі своїми проблемами, скаргами й пропозиціями.
Так, зокрема, депутат райради Василь Кураш підняв питання ремонту дороги територіального значення «Звенигородка – Катеринопіль – Тальне», що перебуває в аварійному стані. Напередодні люди обговорювали її в соцмережі «Фейсбук» і прийшли до висновку, що єдиний спосіб привернути увагу чиновників до цієї дороги – це перекрити проїзд і викликати телебачення. Василь Кураш передав настрої громади представнику Президента.
Боднар визнав, що дорога в жахливому стані, нею добирався до Катеринополя, але зауважив, що наразі вона перебуває на балансі Укравтодору. Сказав, що наполягатиме, аби цього року Укравтодор хоча б зробив на ній ямковий ремонт та «забезпечив проїзність». Наступного року виготовлять відповідні документи й почнуть цю дорогу «шматками робити». Якщо держава виділить додаткові кошти (це буде відомо незабаром), можливо якісь ділянки відремонтують ще в цьому році.
Голова райради Віталій Верета разом з іншими депутатами поскаржились керівнику ОДА на недоліки в системі відбору (на фінансування) державних проєктів. З погляду депутатів, раціональніше було б відбирати ідеї, а не готові проєкти, на виготовлення яких затрачаються значні кошти, а ті, врешті, не проходять відбір і лежать на полицях. Розчаровує й досвід, коли віддають перевагу, користуючись невизначеними пріоритетами.
Як варіант, Боднар порекомендував підняти вже наявні проєкти й подати їх заново на обласний Департамент регіонального розвитку. «Я почув, я не можу коментувати ті рішення, до яких я не мав жодного відношення, – наголосив голова ОДА, – але ваші зауваження візьму до уваги. Думаю, за кожен проєкт, що пройде комісію, мені має бути не соромно дивитися вам в очі. Я врахую це».
Депутат райради Петро Редчіц нарікав на роздутість штатів у Мокрокалигірській ОТГ та на високі податки в цій громаді для малого бізнесу. Керівник громади Вікторія Пипа відповіла, що податки піднімали відповідно до рекомендацій Департаменту фінансів, проєкт рішення обговорювався на сайті громади й зауважень до нього не було, а негативна оцінка її діяльності депутатом райради через особисту неприязнь.
Безвідносно до цієї ситуації, яку потрібно було б окремо вивчати, Роман Боднар визнав, що в деяких ОТГ децентралізація відбувається у спотворених формах.
– Нова адмінреформа передала на місця великий фінансовий ресурс – 60 % ПДФО, – каже він. – Але ця реформа передбачає не тільки це, а й високий рівень відповідальності керівників. В результаті укрупнення (створення громад) мала б зменшитися кількість чиновників, але в деяких ОТГ відбувається навпаки. Замість того, аби збільшувати бюджет розвитку, збільшують штат, приймаючи своїх родичів та знайомих. Простого рішення тут немає. Адже реформа передбачає підвищення активності громадян. Керівництво ОТГ – це не господарі, а сервісна служба, найнята громадою (я також представник сервісної служби) й підзвітна громаді. Оцінку цьому керівництву люди мають дати на виборах. Повинні прийти керівники, які зможуть заслужити довіру. Я би хотів, щоб виборці обирали совісних, відповідальних людей, тоді адмінреформа запрацює на користь громади, а не на користь апарату управління. Є багато випадків, де керівники ОТГ ефективно працюють.
Звернулись до Боднара також з проханням допомогти врятувати Єрківський гранітний кар’єр (філія Черкаського облавтодору), де заборгованість по заробітній платі з нарахуваннями за листопад 2019 – квітень 2020 року станом на 25.05.2020 складає 923 тис. грн..
Обласний очільник відповів, що про цю проблему знає і шукає шляхи її вирішення. Йде активний пошук інвестора. Щоб запустити підприємство, за попередньою оцінкою, треба приблизно 100 тисяч доларів.
У ході візиту Боднар відвідав Катеринопільський НВК №2, Єрківський спецкар’єр, Катеринопільський елеватор.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

04.06.2020 11:04
Переглядів: 2351
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.