Прихильники Печиборща чекають російських танків?

Два роки тому депутати ухвалили закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Минулого року Верховна Рада додала постанову “Про перейменування окремих населених пунктів”. Було дано остаточну оцінку злочинам тоталітарних режимів. Крім того, Інститут національної пам’яті опублікував список осіб які підпадають під “закон про декомунізацію”. Крім прізвищ вищих діячів більшовицького режиму в цьому списку зазначено, що “…під декомунізацію попадають ті, хто встановлював радянську владу в Україні, переслідував учасників боротьби за незалежність України в 20 столітті”.

31 січня 2015 року на Донбасі загинув доброволець, воїн-герой, Руслан Бобуров з Катеринополя. Людина, що стала легендою серед наших захисників і жахом серед бандитсько-російських озброєних окупаційних угрупувань.

Приблизно 4 тисячі наших земляків проводжали в останню путь Героя. Проте, видно, поруч з гордістю і скорботою за земляком причаїлась в душах інших земляків радість і втіха, що не стало такого собі “нестандартного”, несхожого на таких, як вони, чоловіка. Віяння часу не дозволяли відкрито висловити їм свої справжні почуття. Але минуло зовсім небагато часу і стало ясно, що все в житті залишилось по-старому – ні обличчя, ні настрої нової влади ні на йоту не змінились.

Все, як при Януковичу. І от вже герої російсько-української війни, що і далі продовжує забирати життя захисників Вітчизни, звучать тільки на пишних похоронах і ні в гріш не шануються байдуже-ситими земляками.

Люди, що без вказівки згори не дійдуть згоди в найпростіших діях якось “дружно” в кількості аж…. 20 підписів, в кращих традиціях комуністичного минулого – “по просьбє трудящіхся” подають прохання, щоб не називати їхню вулицю іменем Руслана Бобурова!

І хоч, під тиском свідомої громадськості вже двічі це ім’я ставало назвою вулиці, проте вперто двічі воно викреслювалось рішенням депутатів селищної Ради. Це дійство явно виглядає, як спрямована політична антиукраїнська діяльність. Не ставитись же всерйоз до “аргументу”, що люди не хочуть міняти запис в документах в зв’язку з перейменуванням?

Виходить, можна нехтувати законами України і її головним законодавчим органом – Верховною Радою?

При такому підході, недалеко до сепаратистського утворення Катеринопільської народної республіки!

І російські танки під хліб-сіль і віночки є бажаними гостями в мріях окремих громадян! Тим паче, що міняти ім’я Руслана Бобурова збираються саме на ім’я Тимофія Печиборща – люмпенізованого селянина, що повернувся із Першої світової війни «матросом-братішкою» й займався на Катеринопільщині насильницьким впровадженням чужорідної тоталітарної комуністичної влади.

Потім були голод 21-22, страшний голодомор 32-33, голод 46-47р, репресії загороджувальні загони НКВС, “сіропіджачники” боротьба з інакомислієм 60-80 роки, дефіцити і бідність, викривлена і донині свідомість, що стали благодатним ґрунтом для війни на Сході з усіма сумними наслідками, яким нема кінця.

Так, саме “таваріщ” Печиборщ – борець із захисниками України в минулому став бажаним “героєм” в нинішній час. А щоб надати якоїсь легітимності своєму рішенню, депутати селищної Ради навіть довідку про Тимофія Печиборща взяли в місцевому краєзнавчому музеї.

І написано в тій довідці про “подвиги” зазначеного “таваріща” Печиборща з точки зору комуністичного режиму. Довідка ця служить суровим обвинуваченням тим, хто плював на закони України, на поняття патріотизму, на смерті й каліцтва наших захисників. І ці люди покликані вирішувати долю селища? Покликані вирішувати долю інших громадян?

А пишні похорони влаштуємо всім. Може бути і безлика пропозиція назви на якусь “Травневу” або “Квіткову” вулицю. Щоб наче благопристойно, тільки суть діяння від того не зміниться а мертві, хоч і Герої, самі себе вже не захистять.

Україна в 1917-21 роках програла печиборщам і втратила самостійність. Утім російські посіпаки другого шансу вже не отримають!

** *

Депутати Катеринопільської селищної ради винесли рішення повернути вул. Руслана Бобурова попередню назву – Печиборща. Жодний із депутатів не проголосував проти. Бойовий побратим Руслана Бобурова голова спілки воїнів Афганістану Ігор Качуровський, голова постійної комісії з депутатської діяльності, етики, засобів масової інформації та роботи з громадськими організаціями Лідія Гаркава, секретар селищної ради Наталя Цехмістренко, голова спілки учасників АТО Дмитро Маріуца пишаються тим, що були присутні у сесійні залі але не голосували, чим самим доручили зробити вибір однопарційцям з «ВО Черкащани». Тотальну більшість серед депутатів складають ВО Черкащани. Катеринопільський селищний голова Іван Гегедош не підписав рішення селищної ради про перейменування вулиці. Повторний розгляд відбудеться на сесії 13 лютого.

Олександр ПІХОТА

Микола ЗАМКОВЕНКО

07.02.2017 13:32
Переглядів: 1328
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.