При виході на пенсію «преміював» себе п’ятьма посадовими окладами - Вісті Черкащини

При виході на пенсію «преміював» себе п’ятьма посадовими окладами

У ході здійснення інвентаризації документів у Катеринопільському комунгоспі було виявлено, що в обхід селищного голови колишній начальник комунгоспу Підгірний при виході на пенсію «преміював» себе п’ятьма посадовими окладами.

Так, зокрема, у Наказі по Комунальному підприємстві від 29 березня 2019 року, підписаному начальником Підгірним та головним бухгалтером Наталею Пампухою, йдеться про те, що у зв’язку із звільненням та виходом на пенсію з 31.03.2019 Підгірному мали виплатити грошову допомогу у розмірі п’яти посадових окладів, що й було здійснено згодом.

Підставою до таких нарахувань, з точки зору Підгірного, є пункт 3.6. Контракту, укладеного між ним та Органом управління майном (в особі селищного голови Івана Гегедоша).

Селищний голова стверджує, що розпоряджень щодо надання допомоги Підгірному він не давав. Згадуваний пункт дійсно передбачає таку можливість, але Гегедош нею не скористався. «Преміювання здійснюється за підсумками роботи. Які підсумки? Комунгосп на кінець року показував збитковість і відмовлявся від перевірки. За що було давати такі гроші? До того ж, у Контракті вказано, що можна давати допомогу «до п’яти окладів». Хто мав визначити: один, два чи три? А може зовсім не давати? Звісно – голова! Адже контракт, по суті, між начальником та головою. А тут вийшло, що Підгірний сам собі назначив, до того ж по максимуму», − нарікають у селищній раді.

Ми не повірили на слово й звернулися до Контракту. Ось, що зазначено в пункті 3.6.: «У разі виходу Начальника на пенсію йому виплачується грошова допомога у розмірі не більше п’яти посадових окладів».

Із питанням «Мав чи не мав право Підгірний власноруч назначати собі таку допомогу» комунгосп хотів звернутись до суду. Однак катеринопільські депутати більшістю голосів на це не дали згоди.

Утримались (3): Микола Каратніцький, Віктор Кононенко, Лариса Сухомудренко.

Не голосували (8): Лариса Анікіна, Василь Вельган, Василь Гайдищук. Петро Матяш, Дмитро Мірауца, Віталій Нагорний, Петро Харченко. Не голосував за таку пропозицію і сам Підгірний.

За (7): Олександр Волинець, Галина Гавриш, Олена Грігель, Віталій Ситник, Ірина Сівак, Наталія Цехмістренко, Іван Гегедош.

Відсутні (9): Петро Бадрак, Лідія Гаркава, Борис Жоломко, Ігор Качуровський, Олена Красніцька,Євген Мандрика, Юлія Марченко, Віталій Фролов, Вадим Хмара

Зауважимо, згідно з офіційною декларацією за 2018 рік зарплата Петра Підгірного становила 147380 грн. Інформації за 2019 рік поки що немає.

Микола ЗАМКОВЕНКО

23.11.2019 10:00
Переглядів: 1635
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.