Про що розповіла керівниця громадської організації із Катеринополя - Вісті Черкащини

Про що розповіла керівниця громадської організації із Катеринополя

«У її присутності найпихатіші корупціонери стають ввічливими й законослухняними»

Є на Катеринопільщині багато славних людей, яким небайдужа доля нашого краю. Однією з таких є 41-річна Галина Василівна Бернацька. Народилась вона у селі Заставці Монастириського району на Тернопільщині, але волею долі оселилась на Черкащині. Справжня українка, якій все під силу. Ця тендітна жінка – опора не лише для своїх трьох дітей (двоє з яких уже дорослі), внука, але й для цілого села – Залізнячки, що входить до Єрківської ОТГ.
Галина Василівна від природи має цілеспрямовану вдачу, загострене почуття справедливості й щире бажання допомагати людям. Саме ці риси спонукали її закінчити Кременецьке духовне училище, а потім вступити до Національної академії внутрішніх справ у Києві на правознавство. Нині жінка поєднує навчання на 5-му курсі вишу з роботою у громадській організації «Джерело Єдності», яку очолює. Дуже часто до неї звертаються за допомогою односельці. Просять поради, підтримки. Вона надає їм юридичні консультації, пояснює, як правильно оформити ті чи інші документи, куди треба звернутися, аби вирішити насущні проблеми.
Ще одна риса, що вирізняє нашу героїню, – це безстрашність перед чиновниками. «Наші люди часто просто бояться відстоювати свої права, – каже Галина Василівна. – Якщо чиновник їм нагрубив, утруться й підуть, забувши по що й приходили. Для мене це неприйнятно. Адже чиновники, посадовці – це не якась вища каста, а слуги народу, які, до того ж, за свою роботу отримують чималі гроші. Тому при першому ж прояві хамства, бажанні відтягнути справу, перекласти її в «довгий ящик», я ставлю їх на місце. Адже над кожним начальником є інший начальник, служба, яка його контролює. І якщо людина дорожить своєю роботою, то буде ставитись до неї відповідально. Інакше – полетять скарги в усі вищі інстанції. І от що я вам скажу: це майже 100% працює. Варто лиш знати свої права і не боятися їх захищати».


Галина Василівна захищає не лише свої права. Дуже часто їй доводиться боротись за вирішення проблем вулиці, села, в якому проживає, усіх, хто звертається. Номер урядової «гарячої лінії» – у списку її постійних контактів. Не проблема для неї також вийти на голову ОДА, начальника поліції, прокуратури тощо. Тому з неї ніколи не беруть незаконних поборів, не вимагають хабарів. Хто з нею хоч раз мав справу, знає: будь-який відступ від закону дорого обійдеться. У її присутності найпихатіші корупціонери стають ввічливими й законослухняними.
Бажання стояти на боці правди надихнуло Бернацьку створити громадську організацію «Джерело Єдності».
– Не можу спокійно дивитись, як приймають недолугі рішення, розкрадають бюджет, нищать природу, спустошують наші ресурси. Ми мусимо покласти цьому край. А також – бути в курсі всіх подій, щоб протистояти беззаконню, – пояснює свою позицію жінка.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

18.10.2020 11:45
Переглядів: 1271
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.