Понад 40 років Микола Молоков очолює Катеринопільську музичну школу

Однією з легендарних особистостей Катеринополя, який належить нині до Звенигородського району, є Микола Молоков – незмінний директор музичної школи, під керівництвом якого виросло не одне покоління культурних діячів.
Микола Молоков народився у Звенигородці, там закінчив середню і музичну школи. (Був однокласником відомого письменника Василя Шкляра). Згодом здобув освіту в Черкаському музичному училищі по класу домри, а потім закінчив вуз у Києві за спеціальністю диригент.
Трудову діяльність розпочав 1973 року в рідному місті, працював у музичній школі, керував дитячим оркестром. Незабаром, на запрошення керівників Катеринопільського району, став директором Катеринопільської музичної школи, де працює 41 рік.


Інструменти для катеринопільського оркестру діставав через Москву, сам особисто їх відбирав, прослуховував. «Тому на той час у мене були чи не найкращі інструменти», – каже.
Катеринопільський оркестр народних інструментів під керівництвом Миколи Молокова став лауреатом трьох Всесоюзних фестивалів народної творчості, на першому Всеукраїнському фестивалі в Сумах (1992) із 80 колективів зайняв 2 місце. «Ми вразили не так професійністю, як оригінальністю. В оркестрі не заведено, щоб грали й підспівували. А ми це втілили», – пояснює Микола Георгійович.
Раніше Катеринопільська музична школа мала 5 філіалів: у Вікниному, Мокрій Калигірці, Єрках, Новоселиці, Ярошівці. Зараз залишився лише в Ярошівці.
Поміж відомих випускників Микола Георгійович згадує Володимира Сніцаренка (заслужений артист України, труба), Наталію Коровіцьку (домра, артистка оркестру Київської філармонії), Олександра Трохименка (вчитель музики з Катеринополя), Анну Гунченко (директор Єрківської музичної школи), Альону й Оксану Сущенків (викладають у музичних школах Києва), Валерія Шавалєєва (керівник військового оркестру, Київ), Івана Личака (працює в оркестрі у Франції) та інших.
Кредо директора: «Хвалити при всіх, а сварити в кабінеті окремо».


Вчителів оцінює за результатами конкурсів. «По області наша музична школа нижче 4 місця не опускалась», – наголошує Молоков. Хвалить сопілкарку Наталю Добровольську, яка представляла вихованців на фестивалі у Буковелі (1 місце), Запоріжжі (3 місце), Кирилівці Мелітопольського району (гран-прі), Болгарії (1 місце); Галину Кравченко (викладач вокалу), Сергія Костюшенка (духовик), Олену Помойницьку (баян), Ларису Погорілу (скрипка, 1 місце в Кирилівці), а також старшу плеяду педагогів: Володимира Геня (духовик), Тетяну Драгу (теорія музики), Степана Сущенка (духовик), Галину Рудань (домра). Про останню каже: «Вчитель від Бога, в неї, що випускник, то студент. Гарантовано». Високо оцінює концертмейстера, покійну Ніну Монахову.
Одружився Микола Молоков, коли проходив практику в Смілі. Має 4 дітей і 6 внучок. Діти стопами батька не пішли, а от внучка, Аня Скрипник, минулого року стала лауреатом 6-ти онлайн-фестивалів, здобувши першість у Канаді, Америці, Швеції тощо. Дівчинка грає на сопілці.


Працюючи директором музичної школи, Микола Георгійович багато зусиль прикладає для розвитку музичного мистецтва.
Зауважимо, Катеринопільський оркестр та вокальний ансамбль «Ностальгія», до складу яких входять вчителі місцевої музичної школи, носять звання народних.
До слова, Катеринопільська музична школа заснована 1959 року.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

10.10.2021 09:00
Переглядів: 1765
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.