Поки чиновники на Катеринопільщині домовляться, пожежі зачекають

Так історично склалося, що Мокрокалигірська ОТГ тільки мріє про пожежну частину, а в Катеринопільській ОТГ їх аж дві: у Катеринополі та Лисичій Балці. Остання близько розміщена до Мокрокалигірської громади і могла б при потребі надавати їй поміч. Принаймні, поки Мокра відкриє власну. Так і було раніше. Однак нині, у зв’язку з децентралізацією, ситуація змінилася. Двом ОТГ необхідно узгодити фінансовий аспект.


«У 2016 році Мокрокалигірська ОТГ надала нам 12 тисяч субвенції, – розповідає староста Лисичої Балки Едуард Дашівець. – Ми зробили ремонт автомобіля, переобладнали його. І впродовж 6 років обслуговували цю ОТГ. У 2020 ми знову до них звернулися за дотацією, але більше коштів вони не виділили. Це при тому, що наша команда постійно їздила на виклики в Мокру Калигірку, Ярошівку, Єлизаветку, що належать до цієї громади. Зрідка в Суху Калигірку. Паливно-мастильні матеріали надавав нам один із фермерів та компенсували старости згадуваних сіл (коштом місцевих сільгоспвиробників). Тобто бензин нам завжди повертали. Питання компенсації бензину залишилось невирішеним лише по самій Мокрій Калигірці. Нам досі не повернули 40 літрів бензину, що ми виїздили. Така проблема з 2020 року по сьогодні. Наразі Мокрокалигірську громаду ми не обслуговуємо. Чекаємо, коли голови громад між собою домовляться. Нині співпраця між нами можлива лише через підписання договору між Катеринопільською та Мокрокалигірською ОТГ. Незрозуміло, чого очікує голова останньої, адже через зволікання можуть постраждати люди. Все, що від нас залежить, ми зробили: провели ремонт, затвердили необхідні документи, команда на бойовому посту».


До слова, Лисичобалківська місцева пожежна команда існує з 2008 року, попри існуючі фінансові труднощі, сумлінно та добросовісно виконує свою роботу. У ній працює 4 рятувальники.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

13.06.2021 11:40
Переглядів: 856
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.