Податки в Катеринополі можуть зрости з 3 до 12 відсотків - Вісті Черкащини

Податки в Катеринополі можуть зрости з 3 до 12 відсотків

На розгляд останньої сесії Катеринопільської селищної ради винесли ряд проектів: «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік», «Про встановлення ставок і пільг зі сплати земельного податку на території Катеринопільської селищної ради на 2020 рік», «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік», «Про затвердження Положення щодо встановлення розміру ставок орендної плати за земельні ділянки на території Катеринопільської селищної ради». Нині депутати голосували, чи виносити в даній редакції ці проекти на обговорення. Остаточне ж рішення по них буде прийнято не раніше, ніж через 30 днів. Не заглиблюючись у конкретику, зауважимо, що окремі ставки й податки пропонують залишити на рівні минулого року, а окремі − збільшити від 1 до 3 %, від 3 до 12%, деякі по максимуму від можливого. Не всім депутатам такий стрибок оподаткування сподобався. Дехто обурювався, що різке збільшення податків може знищити місцевий бізнес, якому не стане сил нести такий тягар. Тому просили винести на обговорення минулорічні ставки, а в процесі роботи визначитись із підвищенням.

«Якщо ми винесемо за проект минулорічні ставки, то всі з ними відразу ж погодяться. Хто наполягатиме, аби йому збільшили податок? Так не робиться, ми пропонуємо свій варіант, напрацьований експертами згідно з законодавством, а в процесі слухань, вивчення досвіду сусідів, визначатимемось, залишити ставку 12 % чи понизити її до 3% або 5%. Ми просто змушені підіймати податки, бо це кошти на розвиток селища, а їх нині обмаль», − зауважив селищний голова Іван Гегедош.

Ще раз нагадаємо, що до розгляду сесії наразі подавали лише проекти. Остаточні рішення напрацьовуватимуть упродовж 30 днів. Тож, кому важливе дане питання, слідкуйте за оглядами преси, офіційним сайтом селищної ради, засіданнями відповідних комісій. Депутати обіцяли залучити до обговорення всіх зацікавлених осіб.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

01.08.2019 11:10
Переглядів: 1398
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.