''По стакану вже випили'' - Вісті Черкащини

”По стакану вже випили”

На святкуванні Івана Купала в Катеринополі ми познайомилися з пасічником-бджолярем 65-річним Миколою Молоковим, який реалізовував свою медову продукцію, черга стояла за квасом та настоянкою.

“Такого смачного квасу я ще не пив”, ─ сказав чоловік із чотирма стаканами.

Це ви самі все вип’єте? ─ запитую.

“Та ні, це на всю сім’ю. Але вже другий захід. По стакану вже випили”.

“А м’ятою квас не дуже пахне? Тут написано, що квас із м’ятою”, ─ цікавиться жінка в рожевій блузі.

“Та ні. На День молоді я трохи був переборщив, а зараз дав якраз у міру. Саме смак. Можете скуштувати. Квас зроблений на природній основі: медове сусло, вода й квасне сусло (це такі природні дріжджі). На закваску й відстоювання йде десь 24 години,─ відповідає Микола Георгієвич.

Жінка куштує квас.

“Запашний, холодний, в міру солодкий. В магазині такого не купиш! Дякую. А скільки коштує мед? Це свіжий? ”

“Свіжий. Мав би бути акацієвий, я вивозив бджіл на акацію, але він трохи темніший, мабуть, наносили різнотрав’я. Меду в цьому році мало. Тож літр коштуватиме приблизно 100 гривень. Я свій не продаю, це так для антуражу. Продаю тільки квас, настоянку і пилок”.

А що за настоянка?

“Це медова настоянка на корені калгану (український аналог женьшеню) ─ дуже корисна річ, зміцнює імунітет, лікує дихальну, статеву систему. Надзвичайно вітамінний продукт. Калган я замовляю поштою із Закарпаття”.

Скуштувавши трохи настоянки, чоловіки, що стояли в черзі, відразу забажали взяти й додому цілющого продукту.

“Візьміть ще бджолиного пилку для дітей, він містить близько 30 легкозасвоюваних амінокислот, має сильні бактерицидні й противірусні властивості. Містить багато калію, необхідного для роботи серцевого м’язу. Найкраще пилок зберігати і вживати з медом. Протипоказання ─ алергія на бджолопродукти”, ─ припрошував пасічник.

Один 100-грамовий пакунок пилку ─ 20 гривень. Півлітровий стакан квасу ─ 10 гривень. Півлітрова пляшка настоянки ─ 50 гривень.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Фото автора

Читайте у нас: Вікторії Гуцало в Італії потяг відрізав ноги

08.07.2016 16:13
Переглядів: 817
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.