Олегу Савранському замість хати запропонували гроші - Вісті Черкащини

Олегу Савранському замість хати запропонували гроші

Ще в травні влада села Новоселиці задекларувала, що гроші (сумою 40 тисяч гривень з районного та сільського бюджетів) на придбання хати “айдарівцю” Олегу Савранському, який разом із вагітною дружиною зимував у землянці, знайдено. З тих пір минуло півроку. Савранські зробили ремонт у будинку, який для них підшукали, народилось немовля, Олег пішов знову служити до війська, але житло досі на них не оформлене. Проблеми розпочалися вже в середу 23 листопада.

“Це якесь божевілля, – каже Ольга Савранська. – Нам знайшли півхати у Новоселиці без газу, без криниці, без води, без хліва й без гаража з манюсіньким городом за 40 тисяч гривень. Ми вирішили не конфліктувати, тому погодились. Голова сільради нас усіляко заохочував, щоб перебирались, робили ремонт та жили. Буцімто сільрада і хату купить, і документи оформить. Ми повірили, та й відкладати вже не було куди, оскільки видали ключі десь за місяць до народження немовляти. Ми зробили косметичний ремонт, придбали меблі й переселились.

Звичайно, це не кінець ремонту, оскільки в будинку ще багато проблем: і опалення не підключене, і дах протікає, і вікна, й двері треба міняти. Тільки на косметичний ремонт ми витратили близько 20 тисяч гривень: зашпаклювали стіни, переклеїли шпалери в кількох кімнатах, пофарбували всі вікна й двері, відремонтували підлогу, постелили лінолеум та поклали плитку (робоча стіна) на кухні, поставили розетки й вимикачі (їх не було), купили люстри, відремонтували проводку, пофарбували стелю водоемульсійкою.

Власне, наші резерви вичерпалися. Ми навіть не змогли вирішити проблему з опаленням. Тому я прийняла рішення зимувати з немовлям в Артемівську біля чоловіка, а з весни планували продовжити ремонт і переселитися в будинок остаточно. І ось сюрприз – господарка скаржиться, що голова сільради відмовляється переоформляти на нас документи.

“Я принесла документи на хату голові сільради Павлу Прокопенку, – стверджує Лариса Меженна. – Досі я займалась оформленням хати та присадибної ділянки на себе. Тепер можна переоформляти вже на Савранських. Однак Прокопенко у мене цих документів не прийняв. Сказав, що в такій формі вони йому не підходять, хоча перед цим я була на прийомі в першого заступника голови КРДА Володимира Коваленка, той засвідчив, що документи в порядку. Можна рухатись далі”.

“На хату загалом виділено 40 тисяч гривень, – каже голова Новоселицької сільради Павло Прокопенко. –. Меженна принесла документи, що її оцінили майже в 43 тисячі. Де я візьму ще 3 тисячі? Ось проведемо сесію сільради на цьому тижні, яке рішення приймуть депутати, так і буде”.

Перший заступник голови Катеринопільської РДА Володимир Коваленко дивується:

“Не розумію, про які 3 тисячі йдеться? Хату можна оцінити і в 200 тисяч. Що це змінює? Якщо господарка будинку згодна його продати за 40 тисяч, платимо 40, і справу закрито”.

Лариса Меженна запевняє, що ні на які додаткові кошти не претендує.

“Мені тільки прикро, що я витратила дуже багато часу й грошей, щоб виготовити ці документи, а толку немає. Усім зрозуміло, що 40 тисяч зараз і 40 тисяч весною – це різні кошти. За цих півроку я багато втратила на інфляції. Але хоча б те заплатили, що обіцяли. Більшого я не прошу”.

“У суботу нам зателефонував Прокопенко й запропонував перекинути мені на карточку 40 тисяч. Я так розумію, це робиться для того, щоб за переоформлення будинку ми тепер платили самі. Раніше про це не йшлося. Навпаки, нас переконували, щоб ми переселялись, жили, а все інше – проблеми сільради, – каже Олег Савранський. – Нас такий поворот не дуже влаштовує. Якщо сільрада збиралася давати нам кошти, а не готову оформлену хату, то чому це не зробила ще навесні? Тоді б ми не були зв’язані їхнім вибором. Могли б щось докласти й купити хату в будь-якому селі, необов’язково в Новоселиці ─ і з хлівами, й з городом. Або ж ми б могли віддати гроші Ларисі Валеріївні, розрахуватись з нею і порядкувати вже в своєму дворі. Цікаво, де ці кошти перебували півроку? Чому нам їх вирішили віддати тільки тепер?”

У понеділок Лариса Меженна звернулась до Павла Прокопенка повторно:

“Я йому пояснила, що переговори про покупку хати зі мною проводила сільрада, а не Савранські. На прохання сільради я досі займалась виготовленням документів, отже, відповідальність за зрив угоди лежить на органах влади. Павло Володимирович мене вислухав і поїхав радитися із районним керівництвом. Через якийсь час повідомив, що розпочав процедуру оформлення хати в нотаріуса”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.11.2016 17:49
Переглядів: 974
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.