Обох перевірять: і комунгосп, і селищну раду? - Вісті Черкащини

Обох перевірять: і комунгосп, і селищну раду?

Звітуючи, Іван Гегедош, селещний голова Катеринополя у чергове висловився про збитковість комунального підприємства та необхідність його перевірки.

-Підсумками діяльності комунального підприємства я не задоволений, – поскаржився голова. – Другий рік поспіль це підприємство допускає значних збитків. За 2017 рік – понад 294 тисячі, а за 2018 – понад 451 тисяча. Збитки було допущено: у галузі водопостачання (169 тисяч грн.), вивезення сміття (384 тисячі), утримання громадської вбиральні (94 тисячі), благоустрою (118 тисяч). Основною причиною допущення збитків вважаю неефективний менеджмент, незадовільну організацію роботи з укладання договорів, неефективне використання наявних транспортних засобів та обладнання, незадовільну роботу з облаштування домогосподарств приладами з обліку води тощо, – каже Гегедош.

Іван Тіберійович наголосив, що можливо є й інші причини, але щоб їх виявити, необхідна перевірка, однак керівник комунгоспу та депутати від «Черкащан» перешкоджають її зробити.

-Така перевірка необхідна насамперед громаді селища, адже подальша збитковість підприємства ляже тягарем на плечі жителів у вигляді збільшення тарифів на комунальні послуги та вимушені відшкодування з місцевого бюджету. Ці кошти можна було б спрямувати на інші заходи, – підкреслив очільник селища.

Керівництво та колектив комунгоспу з такою оцінкою діяльності підприємства категорично не згодні. Петро Підгірний вважає, що за роки роботи на керівній посаді він вивів підприємство з кризи. До цього люди 4 місяці не отримували зарплату, у підприємства була стара зношена техніка, інші проблеми. Тепер зовсім інша ситуація.

-Зараз усе є: і транспорт, і зарплата, і гроші на рахунку. Все є, тільки робити. Але пішов сильний тиск, – нарікає Петро Григорович.

Марія Підгірна розповіла, що підприємство подало уточнюючий звіт, у якому виправлено допущені помилки: – Перед цим невірно враховувалася амортизація на трансферти (кошти, що виділялися з бюджету). Очисні споруди, водогін – на них амортизація не повинна була нараховуватись. Сума тієї амортизації, яка нараховувалась, повинна була включатися в дохід. Головний бухгалтер зробила перерахунок, дала уточнюючий звіт у податкову, управління ЖКГ, селищній раді. 76 тисяч прибутку за 2018 рік. За лютий 86 тисяч прибутку. Чого не показуєте уточнюючі звіти? Чого фігуруєте старими? – запитує жінка.

У свою чергу, керівництво комунгоспу нагадало про борг селищної ради за надані послуги сумою 66 тисяч гривень, звинуватило Гегедоша у розтраті паливно-мастильних матеріалів, затратах на ремонт його робочого авто, перекручуванні фактів. – Гегедош розповідає, що його економічний відділ займався проектом на придбання трактора. Вимушений засмутити вас, – каже Підгірний, – займався цим усім економічний відділ адміністрації та Олександр Коваленко. Заслуга економічного відділу селищної ради в цьому нульова. Марія Олексіївна наголосила також , що із 223 тисяч, витрачених селищною радою на придбання трактора, 135 компенсував комунгосп.

На знак протесту Петро Підгірний повідомив, що написав заяву на звільнення і з понеділка на роботу не вийде.

Враховуючи усю цю катавасію, на зборах було запропоновано провести державними контролюючими органами фінансову перевірку обох установ: і селищної ради (ініціатива «Черкащан»), і комунгоспу.

-До завершення перевірки залишити на посаді керівника комунгоспу Петра Підгірного й повторно підписати з ним контракт після проведення процедури згідно з чинним законодавством (проведення конкурсу), – оприлюднили на загал.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо : Про Катеринопільський комунгосп та пристрасті навколо нього та Звіт Катеринопільського селищного голови

04.04.2019 09:39
Переглядів: 987
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.