Не все так просто з Катеринопільською ОТГ: Пальчик і Луківка в своїх прагненнях розділились, а Киселівка хоче до Шполи

Після того, як Катеринопіль ініціював створення ОТГ, розпочались громадські обговорення у селах району. Рішення катеринопільчан наразі підтримали Вербовець, Кайтанівка, Гуляйполе, Бродецьке, Ямпіль. Проти об’єднання виступили Лисича Балка, Гончариха, Новоселиця, Киселівка. Все ж останнє слово за сільськими депутатами.

Непроста ситуація у Пальчику.

– Мешканці Пальчика більшістю голосів висловились проти приєднання до Катеринопільської громади, а мешканці Луківки, яка теж належить до нашої сільради, – за. Остаточне рішення прийматимуть місцеві депутати. Постараємось не затягувати, – поінформував сільський голова Микола Бобров.

Ще складніша історія з Вікниним. Тут, за словами районного депутата Василя Кураша, одне село поділилось на 5 «округів». На 4 округах “за” проголусували одиниці. Тобто – немає більшості, немає рішення. І лише на сходці в центрі Вікниного з 52 осіб 38 підтримали запит на приєднання до Катеринопільської ОТГ. Очікують на рішення сесії.

У Петраківці й Ступичному ще не було слухань. Потоки чекають. У Розсухуватці ще теж не було обговорень. Але якщо Новоселиця проти, то Розсохуватка не зможе приєднатись, бо в неї нема спільних меж з Катеринополем. Стійкове може вирішити свою долю лише після Петраківки. У Шостаковому слухання 2 липня на 10-ту годину. Ямпіль проголосував за приєднання, але його рішення залежить від позиції сіл, що розміщені між ним та райцентром.

Киселівський сільський голова повідомив наступне:

– У нас село проти об’єднання з Катеринополем. Вирішили так: залишитись поки самостійними і рухатись до Шполи.

У Катеринополі чекають усіх рішень до 10 липня. Скільки сіл вдасться об’єднати, скільки й об’єднуватимуть. Решту не чекатимуть. Обладміністрація такого не вимагає.

– Значною мірою усі ці голосування залежать від позиції сільських голів, як вони пояснюють громаді процес об’єднання. В одному із сіл, скажімо, переконували, що за всіма довідками доведеться тепер їздити до Катеринополя. Це не так. У селі буде адміністратор, який опікуватиметься такими питаннями. Голови сільрад не розуміють, що коли будуть вибори до місцевих рад, то люди їх запитають, чому вони не посприяли тому, щоб їхнє село при об’єднанні отримувало інфраструктурну субвенцію протягом 5 років. А це щороку (за попередніми підрахунками) близько 400 тисяч. Коли здійснюватимуть об’єднання за планом, а не добровільно, цієї субвенції вже не буде, – коментують у Катеринопільській селищній раді.

– Шкода, що така мала поінформованість людей про те, що відбувається в державі, в районі, в навколишніх селах, ми живемо поруч, але чомусь жоден із сільських голів, які не є в ОТГ, ніколи не приїхали зі своїми депутатами та не побачили зміни, чомусь із Київської області, з усієї Черкаської області люди, голови з активом сіл їхали до нас обмінятися досвідом, поцікавитися, як живеться в громаді, але це, на жаль, не про наших голів району. Децентралізація – реформа незворотна, й тому треба все одно думати щодо об’єднання в громаду, поки ще люди можуть вибрати самі, з ким їм об’єднатися! – поділилася роздумами у «Фейсбук» голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа.

У низькій поінформованості, пасивності катеринопільських сільських голів, населення є значною мірою і недопрацювання райради та райдержадміністрації. Адже саме на них лежить відповідальність за здійснення та пропагування державної політики. Чомусь створення Єрківської та Мокрокалигірської ОТГ відбулось у Катеринопільському районі в рекордні строки. А от для формування останньої громади забракло сил, а точніше – політичної волі.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

03.07.2019 14:28
Переглядів: 1347
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.