''Навіщо мені твої тюльпани, краще б цибулі ще грядку посадила або огірків!'' - Вісті Черкащини

''Навіщо мені твої тюльпани, краще б цибулі ще грядку посадила або огірків!''

Немає кращої роботи для більшості сільських господинь, ніж саджати квіти. Тож тільки-но починає теплішати, як біля яток із розсадою квітів шикуються черги.

– Мені он ту фіолетову і ще дві червоних, і жовту, і три білих, і он ту духмяну, і ще чотири на ваш розсуд, – приблизно такі прохання найчастіше чують продавці квіток.

І байдуже, що вдома чоловік бурчить: «Навіщо мені твої тюльпани, краще б цибулі ще грядку посадила або огірків!» То лише його проблеми. А ми йдемо з базару, обвішані коробочками та стаканчиками із найкоштовнішим крамом – ромашками, маргаритками, петуніями.

Зараз настав час висадки петуній. Це різнобарвне жіноче щастя можна придбати на ринку, віддавши 10 гривень за квітку. Катеринопільчанки, зазвичай, менше 5 не беруть. А взагалі скуповуються на сотню-дві. «Хай пахне!», – кажуть. За підвісні петунії (в горщиках) на останньому базарі просили від 80 гривень. Кущик маргариток коштує 7. А вже в бабусь можна накупити краси, якої хочеш, віддають по 5-10 гривень за корч, ще й «за спасибі» напакують, аби додому назад не нести.

Флокси, що стеляться килимками, – 10 гривень за кущ, білі великі ромашки можна придбати за 5. Тюльпани (залежно від сорту) коштують від 1 гривні до15-20 (цибулина), за білі примули просять 5 гривень (3 пагони), а за жовті –15 (1 пагін). Сортові нарциси теж вартують 15. Трохи дорожче кущі півоній – 40. Різнокольоровий сон (привізний) – 50 гривень.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

14.05.2019 14:07
Переглядів: 1078
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.