На уроках Анни Гунченко з Катеринопільщини «завжди весела і дружня атмосфера, з мегапозитивними та крутими емоціями»
9 листопада в Україні відзначають День працівників культури та аматорів народного мистецтва. Варто зауважити, що Катеринопільщина багата талантами. Є тут і професійні актори, музиканти, художники, і народні умільці. Про багатьох, із цієї славної плеяди, ми вже писали, інформуючи наших читачів про їхні здобутки.
Цього разу розповімо про жінку, яка на свої тендітні плечі поклала непросте завдання — розвиток музичного мистецтва в Єрківській громаді.
У 2016 році, після створення Єрківської ОТГ, постало питання про реорганізацію місцевої філії Катеринопільської музичної школи в окремий навчальний заклад. Молода амбітна директорка Анна Гунченко з цим блискуче справилась. Об’єднала колектив, за підтримки місцевого керівництва відновила приміщення, матеріально-технічну базу. З тих пір у школі перекрили дах, зробили сучасну актову залу, відремонтували класні кімнати, обладнали вбиральню в приміщенні.
Зауважимо, що в якийсь момент районний відділ культури забрав у колишньої Єрківської філії все: інструменти, столи, навіть старі стільці, аргументуючи, що несе за них матеріальну відповідальність. Анна не занепала духом, стукала у всі двері, і вони їй відкрилися: щось придбала громада, щось меценати, а щось подарували небайдужі люди, батьки учнів, Звенигородська дитяча школа мистецтв. За короткий час Анна Вікторівна відновила інструментарій. Єрківська музична отримала навіть більше, ніж в неї забрали. А скандал, пов’язаний з вилученням меблів та інструментів, прогримів через наше видання та провідні телеканали на всю Україну. Тепер кожен клас музичної школи забезпечений необхідними інструментами. Тут на безкоштовній основі навчається 120 учнів. (У минулому році добавився відділ хореографії). Тепло. Затишно.
«Це людина, яка живе музикою з дитинства, адже колись закінчила саме цю школу, а потім вищий навчальний заклад і врешті знову повернулася сюди, щоб продовжити сіяти любов до прекрасного в дітях. Вона, можна сказати, відродила заклад, поставила його знову на ноги»,— зауважує єрківчанка Орися Кузьменко й наголошує, що в Анни Вікторівни — особливий підхід до дітей. Вона допомагає дітям спочатку спробувати себе в різних жанрах, а вже потім обрати, що саме їм до вподоби, і розвиватися та професійно зростати в правильному напрямку. Орися наголошує, що малеча дуже любить уроки співу з улюбленою вчителькою, адже на них «завжди весела і дружня атмосфера, з мегапозитивними та крутими емоціями».
Нині Анна докладає максимум зусиль, аби її вихованці творчо розвивались, реалізовувались. Вона залучає їх до роботи в численних фестивалях та конкурсах, стимулює наполегливо працювати й отримувати високий результат. Відтак учні Єрківської музичної школи неодноразово ставали призерами і лауреатами всеукраїнських, міжнародних змагань, про що ми періодично звітували на сторінках видання.
До слова, Анна закінчила Єрківську школу. Потім Уманський педуніверситет, де навчалась на мистецько-педагогічному факультеті. Перед тим, як заступити на посаду директора, перекваліфіковувалась при Національній академії керівних кадрів у Києві. Має сина школяра, теж вихованця музичної школи. Музичне обдарування Анна успадкувала від прадіда (керівника церковного хору) та мами (викладача теорії музики).
У роботі — орієнтується на результат. Робить усе можливе, аби виховати майбутніх зірок української сцени.
Тож побажаємо їй здійснення планів, мрій і цілковитої творчої реалізації.
З професійним святом вас, наші дорогі працівники культури! Хай робота приносить вам визнання, достаток і щиру любов шанувальників.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ