На творчій зустрічі в Катеринополі розповіли, чим Аляска гірша від Черкас?

29-го листопада завітали у Катеринопіль аж дві письменниці – Катерина Вербівська і Тетяна Брукс. На зустріч з ними в районну бібліотеку прийшло чимало катеринопільчан. Письменниць, як дорогих гостей, вітали за народною традицією короваями. У короткій відео презентації розповіли про їхнє життя та творчість. Учасниці жіночого клубу «Горлиця» читали поезії Катерини Вербівської, які вразили присутніх довершеністю та красою. Потім надали слово самій поетесі.

З’ясувалось, що Катерина Вербівська родом із Киселівки, після переїзду родини, закінчила Мокрокалигірську школу. Ще школяркою, з першими пробами пера, її пам’ятає Меланія Лугова, яка тривалий час працювала методистом у відділі освіти. Нині перед присутніми постала зріла письменниця, авторка збірок «Вистигле літо» (2013), «Передчасся весни» (2013), «Бурштинові миті» (2014), «Листопадові рої» (2015), «Горицвітова сопілка» (2017).

Поетеса закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Корнійчука. Нині мешкає в Черкасах. Працює в обласній бібліотеці для дітей і юнацтва. Член національної спілки письменників України з 2016 року. Керівник обласного літературного об’єднання ім. Василя Симоненка. Однією з найближчих своїх подруг, «до яких можна зателефонувати о 3-ій ночі», вважає Тетяну Брукс.

Тетяна Брукс – прозаїк. Народилась у Чугуєві на Харківщині, виросла в Черкасах. За фахом – педагог і психолог. Працювала вихователем, методистом. 2005-го року познайомилась з американцем і, ставши його дружиною, виїхала на Аляску. Саме ця подія і лягла в основу її роману «Бережіть янголів своїх». Нині повернулась разом з чоловіком до Черкас. Свій переїзд пояснює так: «Не кожен витримає 8 місяців зими та 3 години сонячного світла на добу. Окрім того, на Алясці дуже високі податки, які з’їдають майже всі доходи». Літературну кар’єру розпочала в 50 років. Жінка сповнена енергії, творчої наснаги.

В Америці Тетяна працювала в перукарні будинку пристарілих. Саме від своїх поважних клієнтів перейняла розуміння, що кожен вік – прекрасний. «Свій вік треба приймати, як належне, насолоджуватись набутими знаннями і досвідом, а не боротись зі зморшками», − каже письменниця. В її доробку вже чимало книг – «Душа», «Любов, любов, любов», «Ожеледиця», «Хепі-енд» тощо. Брукс розповідає, що першу книгу написала російською, потім (задля чоловіка) переклала її англійською і врешті українською. Наразі вона вдосконалює свої знання з української мови та письменницької майстерності. Тетяна є членом американських організацій «Alaska Writers Guild» та «49 Writers», а також лауреатом конкурсу, оголошеного з нагоди сторіччя Анкориджа.

Після теплого відвертого спілкування письменниці подарували бібліотеці свої книги. У відповідь їм подарували картини місцевої художниці Віри Руденко, альманах про катеринопільських умільців, майстрів, вірші Миколи Штепана.

Катерина й Тетяна пообіцяли наступного разу приїхати з презентацією своїх нових творів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

10.12.2019 21:52
Переглядів: 1367
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.